English

وزیر اقتصاد در یکصد و هجدهمین شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خواستار شد

نقش آفرینی بیشتر بخش خصوصی در پروژه های کشور

دکتر سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در یکصد و هجدهمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی تاکید کرد: تمرکز بر بهبود فضای کسب و کار و همچنین نقش آفرینی بیشتر بخش خصوصی در پروژه های کشور باید انعکاسی از همکاری های دولت و بخش خصوصی باشد.

نقش آفرینی بیشتر بخش خصوصی در پروژه های کشور

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران،وزیر اقتصاد در این نشست که با موضوع بازنگری فهرست و میزان عوارض مواد و محصولات معدنی و صنایع معدنی فلزی و غیر فلزی - محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت مواد خام و نیمه خام مشمول مالیات و عوارض صادراتی برگزار شد؛ گفت: رهبر انقلاب در ۱۰ بهمن ما بیاناتی را فرمودند که ۲ کلید واژه یعنی موضوع رفع موانع و بهبود فضای کسب و کار و تاکید بر نقش آفرینی بخش خصوصی در اقتصاد کشور در این سخنان پر تکرار بود. 

وی افزود: انعکاس و شاه بیت همکاری های دولت و بخش خصوصی که شورای گفت و گوی دولت بخش خصوصی یکی از مهمترین کانون های این همکاری ها است باید بر بهبود فضای کسب و کار و نقش آفرینی بخش خصوصی در پروژه های کشور متمرکز باشد و ثمرات این اهداف باید در تصمیم ها و در دستور کار عملی قرار گیرد تا نهایتا اقتصاد ایران منتفع گردد.

رییس شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در ادامه بیان کرد: با توجه به هدف گذاری امسال با شعار رشد تولید و مهار تورم پیشنهاد میکنم دبیرخانه این شورا دستاوردهای مثبت و گره‌ها و موانع را طی گزارشی مدون و کارشناسی به دفتر مقام معظم رهبری و روسای قوا ارسال کند تا صدای فعالان بخش خصوصی شنیده شود.

وزیر اقتصاد با اشاره به فرا رسیدن ماه های پایانی سال تاکید کرد: در یک ماه و نیم پایانی سال، تامین بازار و ثبات قیمت ها در بازار شب عید و متعاقب آن ماه مبارک رمضان، سر فصل دیگری از تعاملات مشترک دولت و بخش خصوصی در این برهه زمانی است و دغدغه دولت برای کنترل بازار آخر سال در یک همکاری برد-برد ، تفاهمی و اجماعی میان دولت، بخش خصوصی و در راستای منفعت مردم انجام شود.

دکتر خاندوزی در ادامه افزود: بر همین اساس نظام ارزی کشور باید متعهد به تامین ارز مورد نیاز فعالان اقتصادی در کوتاهترین زمان لازم باشد و میزان ارز رسمی درخواست شده را در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهد.

گفتنی است وزیر اقتصاد از دبیر خانه شورای گفت و گو خواست، نسبت به تهیه نامه ای به دبیر هیات دولت و بیان نتیجه دستور جلسه نشست اقدام کرده تا بصورت فوری و خارج از دستور در کمیسیون اقتصادی، دغدغه های فعالان اقتصادی در خصوص مسائل دستور جلسه مطرح شود و شاید بتوانیم با پیگیری سریعترین مصوبه شورای گفتگو را در طول کمتر ازچند روز رقم بزنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه