موج
کدخبر : ۳۴۴۸۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344803

بسته اعتباری ویژه کارگزاران و خریداران بورس کالا با نام تجاری " آمادگار" به منظور ارائه محصولات و خدمات به روز و حرفه‌ای به مخاطبان، در سبد محصولات بانک پارسیان عملیاتی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، این بسته اعتباری توسط مدیریت بازاریابی و توسعه کسب و کار بانک پارسیان در زمینه ارائه محصولات و خدمات به بخش‌های مختلف بازار که مبتنی بر تحقیقات بازار انجام می‌شود و تدوین استراتژی فروش این محصولات را به عهده دارد، راه اندازی شده است. 

در همین راستا، محمدرضا پارسافرد مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کاربانک پارسیان عنوان کرد: یکی از برنامه‌هایی که به صورت جدی در این مدیریت پیگیری ‌شده، ارتباط بین بانک و بازارسرمایه بوده است. 

"آمادگار" شروع این ارتباط بین بازیگران فعال بازارسرمایه وبانک پارسیان است. آمادگاریک اسم قدیمی ایرانی به معنای جریان است. برداشت ما از این نام، جریان کالا وسرمایه است و از آنجایی که بحث جریان وجوه در بازار سرمایه اهمیت بالایی دارد، این واژه را برای این بسته طراحی کرده‌ایم. 

پارسافرد ادامه داد: برای ورود به جزئیات این بسته بهتر است که یک گام به عقب برگردیم و خدماتی که بانک به بازار سرمایه می‌دهد را بررسی کنیم که یک نمونه پررنگ آن آمادگار است. 

وی در ادامه توضیح داد: اگر بخواهیم بازیگران بازار سرمایه را دسته‌بندی کنیم، بورس اوراق بهادار و بورس کالا و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به عنوان بازیگران اصلی و حلقه‌های اولیه این عملیات هستند. کارگزاری‌ها به عنوان حلقه‌های واسط و معامله‌گران سهام و خریداران و فروشندگان بورس کالا نیز حلقه‌های نهایی هستند. در بسته آمادگار تلاش بر این بود که تمامی این بازیگران مد نظر قرارگیرند.

ارایه خدمات به کارگزاری ها

مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کار بانک پارسیان، با اشاره به این موضوع که کارگزاری‌های خوبی در این زمینه ورود کرده‌اند، گفت: ما هم می‌توانیم به عنوان یک بانک این خدمات را به کارگزاری‌ها ارائه دهیم، تا در سمت بستانکاری و چه در سمت بدهکاری، فرآیند تسویه توسط بانک پارسیان انجام شود.

وی افزود:‌ بحث دیگر که برای کارگزاری‌ها حائز اهمیت است، موضوع مشتریانی است که به صورت حرفه‌ای‌تر معامله می‌کنند و بیشتر به جای واریز وجه به حساب کارگزاری‌ها ترجیح  می‌دهند که از طریق مسدود کردن منابع‌ خود در سپرده‌شان معاملات انجام گیرد و پس از هماهنگ شدن، این وجوه تسویه شود. 

پارسافرد در ادامه تاکید کرد: بانک پارسیان می‌تواند با سهولت و با تخفیف، خدمات مبتنی بر انواع ضمانت‌نامه به شرکت‌های کارگزاری ارائه کند و سهم زیادی از بخش تامین مالی زیرخطی کارگزاری‌ها را به خودش اختصاص دهد و کمک کند که کارگزاری‌ها در این موضوع نیز با دست بازتری بتوانند به عوامل دیگر بازار سرمایه تعهد مالی بدهند. 

مدیر بازاریابی وتوسعه کسب و کاربانک پارسیان با اشاره به بورس کالا گفت: زمانی که وارد بورس کالا می‌شویم، موضوع پررنگ‌تر می‌شود، چون این بازار به تامین مالی و خدمات رقابتی بیشتری نیاز دارد. همانطور که مستحضرید، گروه پارسیان مجموعه‌ای از خدمات مالی به مشتریان ارائه می‌دهد که در مجموعه فعالیت‌های مالی- بانکی است. ما برای خریداران بورس کالا، یک تفاهم‌نامه بین بانک پارسیان و کارگزاری پارسیان منعقد کرده‌ایم که خدمات مربوط به معاملات آنها می‌تواند با سرعت و سهولت با نرخ‌های رقابتی توسط کارگزاری ما انجام شود. همچنین اگر دارای حساب وکالتی بورس کالا در بانک پارسیان باشند، خدمات رقابتی خوبی در تسهیلات و تامین مالی برای این شرکت‌ها در نظر گرفته‌ شده است. 

ایجاد شعبه ویژه

وی در پاسخ به این پرسش که فرآیند دریافت تسهیلات چقدرزمان می‌برد، گفت: بسته به شرایط مشتری و مدارک و سابقه اعتباری وی، دریافت تسهیلات متفاوت خواهد بود. البته ما شعب ویژه‌ای را در این زمینه در تهران آماده کرده‌ایم تا ازطریق سایت و مدیریت شعب، ارائه خدمت به مشتریان داشته باشند و اگر سراغ شعب تخصصی ما بروند دریافت تسهیلات با کمترین زمان ممکن انجام گیرد. 

وی افزود: خدماتی قابل ارائه به کارگزاری‌ها به دلیل تسلط پرسنل آن توسط یک شعبه انجام می‌شود. البته خدماتی که به دیگر افراد مانند معاملاگران سهام و خریداران و فروشندگان بورس کالا می‌دهیم، توسط همه شعب عرضه می‌شود. 

پارسافرد ادامه داد: به دلیل تکمیل زنجیره ارزش بانک پارسیان، بسیاری از این شرکت‌ها نیاز به خدمات تامین مالی فارغ از وام و تسهیلات بانکی دارند. شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان آمادگی آن را دارد که با انواع روش‌های تامین مالی، بسته به اندازه، نیاز و موضوع فروشندگان بورس کالا، به آنها تامین مالی کند. 

مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کار بانک پارسیان درپاسخ به این پرسش که مزیت طرح‌های پارسیان نسبت به سایر بانک‌های کشور چیست، گفت:‌ در زمینه مقایسه باید چند موضوع را در نظر گرفت، یکی تکمیل بودن خدمات به تمام بازیگران این صنعت است.یعنی، هر فردی و در هر حلقه‌ای که با بانک پارسیان کار می‌کند، به این دلیل که لایه بالا یا پایین‌دستی نیز امکان ارائه خدمات به او را دارد، می‌تواند خدمات یکپارچه ای را دریافت کند.

طرح پژواک

این زنجیره کامل خدمات، هم هزینه مشتری را کاهش و هم سرعت روند کار آن را افزایش می‌دهد. در حالی که اگراین خدمات با تمام این بازیگران یکپارچه نشده بود، ضمن افزایش هزینه ، سرعت خدمات نیز کاهش می یافت.

وی در پاسخ به این پرسش که بخش بازاریابی توسعه کسب و کاربانک چه طرح‌هایی برای پیشبرد اهداف خود ارائه کرده است، گفت: بنابر اهدافی که فعالان اقتصادی کشور دارند، طرح‌های مختلفی برای بخش‌های مختلف ارائه شده است. بانک پارسیان همچنین خدمات تخصصی برای فعالان بازار دارو و درمان کشور دارد که شامل داروخانه‌ها و شرکت‌های تولید و توزیع و پخش دارو نیز می‌شود. خدمات تخصصی برای افرادی که  به هر نحوی کالا را به دست مصرف‌کننده نهایی می‌رسانند یا پذیرنده یا دارنده پرداخت درگاه هستند، یا کسبه‌ای هستند که با حساب جاری کار می‌کنند. بسته‌ای در قالب فعالان تجاری تهیه کرده‌ایم که شامل تمام اصنافی می‌شود که کالای خود را به دست مصرف‌کننده نهایی می‌رسانند. کافی است که یک حساب جاری در بانک پارسیان داشته باشند،  در این صورت می توانند اعتباری تا 7 برابر میانگین موجودی حساب آنها،  تسهیلات دریافت کنند. این تسهیلات با نرخ 4 درصد تا نرخ 18 درصد است که هم نرخ آن و هم مبلغ آن رقابتی به‌شمار می‌رود.  

پارسافرد ادامه داد: همچنین، برای افرادی که پس‌اندازی دارند و قصد ندارند که به آن دست بزنند، طرحی به نام «پژواک» در نظر گرفته‌ایم که این افراد می‌توانند پس‌اندازشان را سپرده‌گذاری کرده و تا میزان 97 درصد پس‌انداز به آنها تسهیلات داده می‌شود. 

وی در پاسخ به این پرسش که میزان موفقیت طرح‌های ارائه شده شما به چه میزان بوده است، گفت: درباره موفقیت مشتریان باید نظردهند. امیدوار هستیم که نیازهای فعالان کشور و مردم را برآورده کرده باشیم و رضایت مشتریات جلب شده باشد وهمچنین برند بانک پارسیان همان‌گونه که از زمان پیدایش خود همراه با خلاقیت و نوآوری و خدمات مناسب به مشتریان بوده است، استمرار پیدا کند. 

پارسیان؛ بانک نوآور

وی در پاسخ به این پرسش که در رابطه با طرح‌هایی که قصد انجام آن را داشته اید،، چه موانعی بر سر راه شما وجود داشته است، گفت: هر طرحی را که بخواهیم پیاده کنیم، نیازسنجی از مشتریان را در اولویت قرار می دهیم  و طراحی خدماتی که متناسب با نیاز مشتری باشد  از مهمترین شاخص هایی است که مد نظر قرارمی گیرد. خدمات بسیاری طراحی می‌شود که نیاز مردم است اما نیاز به یکپارچگی این خدمات احساس می‌شود از این رو بهتر است که این خدمات یکپارچه شود. 

مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کار بانک پارسیان در پاسخ به این پرسش که با توجه به شرایط روز بازار سرمایه بانک‌ها چه کمکی می‌توانند به بازار سرمایه داشته باشند، خاطرنشان کرد: استقبال مردم از بازارسرمایه برای ما نیز جای خوشحالی دارد و این موضوع کمک می‌کند که سرمایه‌های خرد مردم به سرمایه‌های مولد اضافه شده و گردش این منابع در بانک‌ها نیز باقی می‌ماند. البته به دلیل استقبالی که از بازار سرمایه انجام شده لزوم همکاری بازار پول و سرمایه بیش از پیش احساس می‌شود. زیرا بیش از 20 هزار شعبه در شبکه بانکی وجود دارد. این موضوع می‌تواند کمک کند که صنعت بانکی برخی از مشکلات و سختی‌های که در راستای توسعه بازار سرمایه است را حل کند. 

پارسافرد در پایان خاطرنشان کرد: مردم به صورت سنتی به شبکه بانکی کشور اعتماد داشته و آنها را در زمینه سرمایه‌گذاری و پس‌انداز امین خود می‌دانند. بنابراین، همکاران بانکی ما می‌توانند در راستای توسعه بازارسرمایه نقش مهمی داشته باشند. این موضوع نیاز به همکاری بیشتری دارد و بانک پارسیان به عنوان بانکی که سهم بیش از 15 درصدی از سپرده‌های مردم نزد بانک های خصوصی را دارد و افرادی با دانش حرفه‌ای و جوان را در اختیار دارد، می‌تواند در این راستا گام بردارد. بانک پارسیان همواره نوآور بوده و در راستای توسعه بازار سرمایه، آماده هر نوع همکاری با مقام‌های ناظر و اجرایی و فعالان بازار سرمایه است. امیدواریم که از تعامل بین بازار پول و سرمایه مجموعه خدمات مالی به مردم عزیز کشورمان افزایش پیدا کند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها