موج
کدخبر : ۳۴۳۱۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343193

رئیس سازمان بورس خبر داد:

رئیس سازمان بورس با اعلام تصمیم جدید برای فروش سهام عدالت و چند اقدام حمایتی دیگر به سهامداران توصیه کرد با صبر در بلند مدت سود مناسبی شناسایی کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران ، حسن قالیباف اصل درباره وضعیت بازار سهام که طی دو هفته اخیر با ریزش پی در پی قیمت ها و شاخص و نگرانی فعالان همراه شده به روزنامه ایران گفت: متغیر‌های بازار سهام نسبت به ماه‌های گذشته تغییری نکرده و به سهامداران توصیه می شود صبر پیشه کنند تا در بلند مدت سود مناسبی شناسایی کنند.

وی ادامه داد: بازار بر اساس عرضه و تقاضا است و قیمت سهم، تابع عرضه روز است و سهامداران نباید انتظار داشته باشند هر روز سهام رشد کند. قیمت سهم را باید با متغیر‌های بنیادی و اخبار مرتبط بررسی کرد. سرمایه‌گذاری که وارد بورس شده باید بداند در این بازار هم سود و هم ضرر است .

این مقام مسئول درباره تصمیمات جدید و حمایتی شورای عالی بورس توضیح داد: مجوز پذیره نویسی صندوق دارا دوم از طریق درگاه‌های بانکی و شامل سهام چهار پالایشگاه اصفهان ، بندرعباس ، تهران و تبریز تا سقف ۵ میلیون تومان برای هر کد ملی صادر شده و انتظار می رود به موقع انجام شود.

قالیباف اصل ادامه داد: در شورای عالی بورس راهکارهای مثبتی برای عرضه و فروش سهام عدالت مطرح و با توجه به اینکه یکی از دلایل افت هفته های اخیر شاخص ، فروش سهام عدالت بود ، مقرر شد از این به بعد عرضه نشود و نهاد‌های مالی برخلاف گذشته قادر به خرید بلوکی این نوع سهم باشند .

وی افزود: اقدام دیگر برای حمایت از بازار ، افزایش سقف صندوق‌های با درآمد ثابت به ۱۵ درصد بود. طبق بررسی‌ها این نوع صندوق‌ها در زمان افت و رشد بازار ، فروشنده نبودند. به همین دلیل این امکان فراهم شد تا در صف خرید قرار گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها