موج
کدخبر : ۴۴۵۳۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-445321

بیمه مسئولیت یکی از بیمه نامه های کاربردی است که خسارت های وارد شده اشخاص ثالث را بر عهده می گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، با توجه به احتمال وقوع حادثه برای تمامی افراد، داشتن بیمه مسئولیت می تواند با جبران خسارت های گوناگون برای بسیاری از اشخاص مناسب باشد. این بیمه نامه می تواند مسئولیت افراد در قبال اشخاص ثالث را بر عهده بگیرد و خسارت های ناشی از آنرا جبران کند.

همه افراد در قبال خسارت هایی که به اشخاص ثالث وارد می کنند مسئولیت دارند و باید خسارت های وارده را جبران کنند، به همین دلیل شرکت های بیمه، بیمه نامه ای تحت عنوان بیمه مسئولیت ارائه داده اند که خسارت های غیر عمد وارد شده به اشخاص ثالث را جبران می کند. این بیمه به دلیل داشتن پوشش های متفاوت برای اکثر افراد به ویژه کارفرمایان مناسب می باشد.

بیمه مسئولیت چیست؟

اگر که سهل انگاری شما باعث وارد شدن صدمه به شخص دیگر شود، مشخص است پرداخت خسارت های وارد شده به آن شخص بر عهده شما خواهد بود، اما با داشتن این بیمه شما می توانید این مسئولیت را به شرکت بیمه گر محول کنید تا این شرکت اقدام به پرداخت خسارت های وارد شده به شخص ثالث نماید.

این بیمه نامه بیشتر برای کارفرمایان کاربردی است، زیرا احتمال رخ دادن حادثه برای کارکنان در محل کار بسیار بالاست و از آنجایی که مسئولیت پرداخت خسارت های وارد شده به کارکنان بر عهده کارفرما می باشد، بیمه مسئولیت می تواند مانع از ایجاد خسارت های سنگین برای کارفرما شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمه مسئولیت حتما به آدرس: https://bimeh-ma.com/liability-insurance/ مراجعه فرمایید.

بیمه مسئولیت مدنی چیست؟

در واقع یکی از انواع بیمه مسئولیت است که خسارت های وارد شده به اشخاص ثالث را جبران می کند و مختص به حرفه و شغل خاصی نیست. این نوع از بیمه مسئولیت برای افرادی کاربردی دارد که ممکن است به هر دلیل به اشخاص ثالث خسارت وارد نمایند. بیمه مسئولیت مدنی مانند سایر انواع این بیمه نامه دارای پوشش های بیمه ای مختلفی می باشد و خسارت های گوناگونی را جبران خواهد کرد.

پوشش های بیمه مسئولیت

یکی از اصلی ترین قسمت های بیمه مسئولیت، پوشش های بیمه نامه می باشد و شما باید قبل از خرید بیمه مسئولیت با تمامی پوشش های آن آشنا باشید. در ادامه تمامی پوشش های بیمه نامه ذکر شده است.

غرامت فوت

در بیمه مسئولیت سقف غرامت فوت برابر با دیه در همان سال می باشد. در این پوشش اگر بیمه گذار مسئول فوت شخص ثالث شده باشد، شرکت بیمه دیه شخص فوت شده را پرداخت خواهد کرد.

غرامت نقص عضو

این مورد یکی از پوشش های اصلی در بیمه مسئولیت است، بر اساس این پوشش اگر شخص ثالث دچار نقص عضو و از کارافتادگی کامل و دائم شود، شرکت بیمه غرامت نقص عضو را به وی پرداخت خواهد کرد. سقف این پوشش با توجه به نرخ دیه در همان سال مشخص می شود.

پرداخت هزینه های پزشکی

در این پوشش، شرکت بیمه گر اقدام به پرداخت هزینه های پزشکی شخص ثالث خواهد کرد. سقف پوشش هزینه های پزشکی با توجه به حق بیمه پرداختی بیمه گذار تعیین خواهد شد.

سایر پوشش های بیمه مسئولیت

موارد بالا پوشش های اصلی بیمه نامه می باشد، اما باید بدانید بیمه مسئولیت دارای پوشش های تکمیلی بسیار مختلفی است که امکان ذکر تمامی پوشش ها در این مطلب وجود ندارد. شما با مراجعه به شرکت بیمه و ثبت درخواست خود برای خرید بیمه مسئولیت می توانید لیست تمامی پوشش های تکمیلی شرکت بیمه مورد نظر خود را مشاهده فرمایید.

هزینه و قیمت بیمه مسئولیت

قیمت بیمه مسئولیت به موارد مختلفی بستگی دارد و نمی توان نرخ مشخصی برای آن در نظر گرفت. در صورتی که شما قصد خرید این بیمه نامه را داشته باشید شرکت بیمه تمامی اطلاعات شما را بررسی کرده و سپس نرخ بیمه نامه را به شما اعلام می کند. نرخ بیمه نامه به عواملی که در ادامه ذکر می شود بستگی دارد.

تعداد بیمه شدگان

تعداد افراد بیمه شده تاثیر فراوانی در تعیین نرخ بیمه نامه دارد، روشن است هرچه تعداد بیمه شدگان بیشتر باشد، نرخ بیمه نامه نیز بالاتر خواهد بود.

تعداد پوشش های درخواستی

در این بیمه نامه شما می توانید تعیین کند که چه تعداد پوشش نیاز دارید، به طور مثال کارفرما می تواند مشخص کند که 5 دیه فوت در بیمه نامه نیاز دارد، در این صورت نرخ بیمه بالاتری باید پرداخت کند.

سقف پوشش های درخواستی

همانطور که گفته شد، سقف پوشش فوت و نقص عضو دیه کامل می باشد اما بیمه گذار می تواند سقف پوشش هزینه های پزشکی را خودش انتخاب نماید، روشن است هرچه سقف این پوشش بالاتر باشد، حق بیمه پرداختی نیز بیشتر خواهد بود.

پوشش های تکمیلی

شما می توانید در بیمه مسئولیت از پوشش های تکمیلی متعددی بهرمند شوید که این موارد در تعین نرخ بیمه نامه تاثیر فراوانی خواهد داشت.

انواع بیمه مسئولیت

 • بیمه مسئولیت حرفه ای آرایشگران
 • بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان
 • بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین
 • بیمه مسئولیت حرفه ای وکلای دادگستری
 • بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران کافه ها
 • بیمه مسئولیت حرفه ای ناجیان استخر
 • بیمه مسئولیت حرفه ای نمایندگان بیمه
 • بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان
 • بیمه مسئولیت ناشی از نگهداری آسانسور
 • بیمه مسئولیت تابلو های تبلیغاتی
 • بیمه مسئولیت تلفن همراه
 • بیمه مسئولیت مجموعه های ورزشی
 • بیمه مسئولیت آتش سوزی
 • بیمه مسئولیت مدیران ساختمان
 • و ....

بیمه مسئولیت بسیار گسترده است و تقریبا برای تمامی مشاغل صادر می شود.

مسئولیت بی نام و بانام

برای خرید بیمه مسئولیت بانام، بیمه گذار باید نام و اطلاعات دقیق تمامی افراد بیمه شده را به شرکت بیمه ذکر کند، اما در بیمه مسئولیت بی نام لازم به ذکر نام و مشخصات افراد نیست و فقط کافیست تعداد افرادی که قصد بیمه کردن آنها را دارید به شرکت بیمه اعلام فرمایید.

لازم به توضیح است بیمه مسئولیت بی نام برای مشاغلی کاربرد دارد که کارکنان زیادی دارد و امکان ذکر نام و مشخصات تمامی این افراد نیست.

خرید بیمه مسئولیت

شما می توانید با مراجعه به شرکت های بیمه و اعلام درخواست خود به کارشناسان، این بیمه نامه را خریداری نمایید. اما ما به شما توصیه می کنیم در صورتی که قصد خرید این بیمه نامه را دارید ابتدا روی لینک خرید بیمه مسئولیت کلیک کنید و وارد وب سایت شوید، سپس درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان بیمه با شما تماس گرفته و شما را برای خرید این بیمه نامه راهنمایی کنند.

images_1660733139

مزایای خرید بیمه مسئولیت

در این گزارش در مورد بیمه مسئولیت به طور کامل صحبت شد لذا در ادامه برخی از مزایای بیمه نامه ذکر شده است.

قیمت مناسب

این بیمه با توجه به پوشش هایی که بیمه گذاران ارائه می دهد، قیمت بسیار مناسبی دارد به همین خاطر خرید آن می تواند حتی برای کارفرمایانی که کارمندان زیادی دارند نیز اقتصادی باشد.

پوشش های مختلف

بیمه مسئولیت پوشش های بیمه ای مختلفی دارد و به همین خاطر تقریبا تمامی حوادثی که ممکن است برای اشخاص ثالث رخ دهد را پوشش می دهد.

جبران خسارت

اصلی ترین مزیت بیمه مسئولیت، جبران خسارت و پرداخت غرامت می باشد. همانطور که می دانید در صورت رخ دادن حادثه در محل کار، ممکن است افراد زیادی دچار آسیب شوند و به همین دلیل کارفرما متحمل هزینه های زیادی خواهد شد، اما بیمه مسئولیت پرداخت تمامی هزینه ها را بر عهده می گیرد.

مناسب برای تمامی مشاغل

این بیمه نامه برای تمامی مشاغل حرفه ای، غیر حرفه ای، کم خطر و پر خطر صادر می شود، به همین دلیل تمامی افراد می توانند این بیمه نامه را تهیه کنند و از مزایای آن به طور کامل بهرمند شوند.

امکان خرید کوتاه مدت

تمامی بیمه نامه ها معمولا به صورت یکساله صادر می شود اما شما می توانید این بیمه را به صورت کوتاه مدت خریداری نمایید که در این مواقع حق بیمه شما به صورت روزشمار محاسبه خواهد شد.

images_1660733174

در این گزارش همه چیز در مورد بیمه مسئولیت بیان شد، حتما متوجه شده اید که این بیمه از کاربردی ترین بیمه ها برای کارفرمایان می باشد و می تواند هزینه های زیادی را جبران کرده و مانع از ایجاد خسارت های سنگین برای کارفرما شود. در صورتی که فکر می کنید این بیمه برای شما کاربردی است حتما هرچه سریعتر به فکر خرید آن باشید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها