English

استاندار ایلام:

صیانت از منابع طبیعی وظیفه همگانی است

استاندار ایلام با بیان اینکه صیانت از منابع طبیعی وظیفه همگانی است گفت: نهال‌کاری، گسترش فضای سبز و صیانت از طبیعت به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود.

صیانت از منابع طبیعی وظیفه همگانی است
به گزارش خبرگزاری موج ایلام

، حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام روز سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه در مراسم غرس نهال و گرامی‌داشت روز درخت‌کاری و هفته منابع طبیعی و ۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهدا و طرح کاشت یک میلیارد درخت، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند«اگر براساس شعار انتخاب شده، هر ایرانی سه نهال بکارد، برنامه دولت برای کاشت یک میلیارد نهال از سال ۱۴۰۲ آغاز و در طول چهار سال محقق خواهد شد».

وی افزود: تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص درخت‌کاری برگرفته از اعتقادات دینی و اسلامی است. باید از درختان صیانت کنیم و در راستای حفظ و حراست از طبیعت تلاش کنیم.

نماینده عالی دولت در استان ایلام خاطرنشان کرد: کاشت  نهال در راستای توسعه پایدار، در واقع قدم برداشتن در راستای توسعه پایدار است. این سرمایه‌ها و داشته‌ها مربوط به آیندگان است که توسعه پایدار همان سرمایه‌گذاری برای آیندگان است.

استاندار ایلام تاکید کرد: نهال‌کاری در حفظ محیط زیست، جلوگیری از وقوع  گرد و غبار، تنوع در روح و روان انسان‌ها،  جابه‌جایی توده‌های هوا موثر و از سویی گردشگران از سایه این نهال‌ها استفاده می‌کنند.

وی به مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام تاکید کرد: تمهیدات لازم را برای کاشت درختان مثمر در ادارات اتخاذ کند. 

نماینده عالی دولت در استان ایلام با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان، گفت: در فاصله ۴۰ کیلومتری، دو اقلیم سرد و گرم در استان وجود دارد، شهر ایلام که تقریبا سردسیر است در فاصله ۴۰ کیلومتر تا صالح آباد اقلیم آن منطقه گرم است و این موهبت بزرگ الهی برای بهره‌وری برای اشتغال و تولید استفاده است.

وی صیانت از منابع طبیعی را وظیفه‌ای همگانی ذکر کرد و گفت: نهال‌کاری، گسترش فضای سبز و صیانت از طبیعت به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود. 

وی اضافه کرد: امیدواریم در راستای کاشت درخت مثمر دستگاه‌های اجرایی همه تلاش خود را به‌کار گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه