موج
کدخبر : ۳۹۵۳۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395315

مجتبی شیرخانی:

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان ایلام با اشاره به اینکه یکهزار و 134 راس دام مازاد حذفی عشایر استان در یک ماه گذشته خریداری و ذبح شده است،گفت: از این تعداد دام 942 راس گوسفند و مابقی بز بوده که بر اساس دستورالعمل و قیمت مصوب از عشایر خریداری و کشتار شده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،مجتبی شیرخانی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان ایلام با بیان اینکه خرید دام از عشایر استان همچنان ادامه دارد،افزود: 48 هزار و 528 کیلو گرم گوشت از این دام ها استحصال شده که شرکت پشتیبانی امور دام استان تاکنون 14 هزار و 806 کیلوگرم آن را خریداری و ذخیره سازی کرده و مابقی آن به استانهای دیگر صادر شده است.

وی به وضعیت کشتارگاه صنعتی ایلام اشاره کرد و اظهار داشت:هم اکنون یک روز در میان 150 راس دام در این کشتارگاه ذبح می شود که بسیار کند است و دلیل اصلی آن وجود تنها یک سالن انجام در کشتارگاه است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان ایلام از روند کند کشتار دام های مازاد عشایر انتقاد کرد و ادامه داد: تداوم این شرایط روند را بسیار طولانی کرده و مشکلات زیادی برای جامعه عشایری که دارای دام مازاد هستند،ایجاد خواهد کرد و به همین دلیل نیاز است تا با تسریع در روند و تعداد کشتار و فعالیت کشتارگاه این کار سرعت یابد.

شیرخانی با اشاره به اینکه قرار است در گام اول 65 هزار راس دام شامل ۶۰ هزار راس میش و ۵۰۰۰ راس بز در استان ایلام خریداری شود، تصریح کرد:بر اساس دستورالعملی که وزارت جهاد کشاورزی به استانها ابلاغ شده که 10 درصد دام‌های پلاک کوبی شده حذفی عشایر در سطح استان ها، توسط شرکت پشتیبانی دام خریداری شود و خرید دیگر دام‌های مازاد عشایر از جمله دام‌های جوان نیز در فازهای بعدی فراهم شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها