موج
کدخبر : ۳۹۰۰۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390093

نورالله دلخواه:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: 11 هزارو 470 ناوگان حمل و نقل عمومی شامل یکهزارو 270 دستگاه مسافربری، 3 هزارو 200 باری و 7هزار وانت بار دارای کارت هوشمند در بخش حمل و نقل جاده ای استان فعالیت می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، نورالله دلخواه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار افزود: سالانه بیش از 2 میلیون و 500 هزار تن کالا و 4 میلیون مسافر در سطح استان توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جابجا می شود.

وی اظهار داشت: بیش از 7 هزار راننده دارای کارت هوشمند در بخش حمل و نقل و جابجایی کالا و مسافر مشغول به کار هستند که از این تعداد یکهزارو 841 نفر در حوزه مسافری و مابقی در بخش باری فعالیت می کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام با بیان اینکه در یکسال گذشته بیش از 2 میلیون 320 هزار تن کالا در استان ایلام جابجا شده است، تصریح کرد: نسبت به مدت مشابه سال قبل 38 درصد رشد نشان می دهد.

دلخواه با بیان اینکه 120 دوربین نظاری تصویری ، تردد شمار ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی استان فعال هستند، خاطرنشان کرد: در طول یکسال گذشته بیش از 30 میلیون خودرو سبک و سنگین در جاده های استان تردد کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد رشد داشته است .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: از سال گذشته تا پایان تیرماه سالجاری 48 نقطه حادثه خیز در این استان رفع شده است.

 دلخواه افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 5 کیلومتر نیوجرسی در محورهای دهلران_سپتن، آبدانان_دره شهر و ایلام-ایوان نصب شده است.

وی اظهار داشت: ایمن سازی محورهای مواصلاتی بخصوص نصب نیوجرسی موجب کاهش چشمگیر حوادث ترافیکی و تصادفات جاده‌ای می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام تصریح کرد: در حال حاضر 3 هزارو 178 کیلومتر بزرگراه، راه های فرعی، راه های اصلی و غیره در ایلام وجود دارد و این سازمان به عنوان دستگاه نگهدارنده و خدمات رسان به وظایف خود عمل می کنند.

دلخواه ادامه داد: همچنین 127 شرکت حمل کالا و بار در استان فعال است که ناوگان این شرکت ها بالاتر از متوسط کشوری است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: طی اربعین سال 98 روزانه 326 هزار تردد از مرز مهران انجام می شد که این میزان 16 برابر ظرفیت بوده است.

دلخواه افزود: کمبود اعتبار و بودجه راهداری سبب راکد شدن پروژه های این سازمان نشده و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها