موج
کدخبر : ۳۸۶۴۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386406

سردار شاکرمی:

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام با اشاره به اینکه 670 هکتار از اراضی دیم در سطح استان آبی خواهند شد،گفت:در قالب تفاهم نامه فی مابین سپاه امیرالمؤمنین، جهادکشاورزی، آب منطقه ای، منابع طبیعی و بنیاد علوی شهرستان ملکشاهی 670 هکتار از اراضی دیم در سطح استان ایلام آبی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،سردار جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام افزود:از این تعداد 256هکتار در هفت چشمه ایلام، 154 هکتار در روستای چاویز بخش سیوان و 260هکتار از اراضی پائین دست امامزاده سیدمحمد ابوچماقین شهرستان ملکشاهی با همکاری برخی دستگاه های اجرایی استان از دیم به آبی تبدیل می شوند.

وی با بیان اینکه سپاه امیرالمومنین استان برای رفع محرومیت زدایی در نقاط مختلف استان برنامه های قابل توجهی در دست اقدام دارد که به مرور زمان اجرایی خواهد شد،اظهار داشت:چشمه خط انتقال آب و منبع دخیره آب روستای هفت چشمه ایلام جهت آبیاری 256 هکتار زمین دیم احیا می شود.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان با اشاره به اینکه کانال آب به منظور آبیاری 154هکتار زمین در روستای چاویز بخش سیوان احداث می شود،تصریح کرد:علاوه بر این پروژه، آبرسانی به 260هکتار از اراضی پائین دست امامزاده سیدمحمد ابوچماقین ملکشاهی در سطح روستاهای گراب، خوشادول و توت به صورت ثقلی و به طول 7 کیلومتر اجرا می شود و به میمنت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، این پروژه به نام " فاطمة الزهرا(س) " نامگذاری شد.

سردار شاکرمی خاطرنشان کرد:این پروژه ها با محوریت سپاه امیرالمؤمنین(ع)، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، بنیاد علوی و آب منطقه ای به منظور ایجاد باغات، صیفی جات، گیاهان دارویی، پرورش ماهی، و ایجاد فضای تفریحی و گردشگری به مرحله اجرا درخواهند آمد.

وی با بیان اینکه این پروژه ها در قالب تفاهمنامه با برخی از دستگاههای اجرایی استان انجام می شوند، اظهار داشت: در راستای خدمت رسانی به مردم در آستانه کنگره سرداران وسه هزارشهید استان ایلام نشستی با مدیران حوزه جهاد کشاورزی، آب و خاک، منابع طبیعی و بنیاد علوی ملکشاهی برگزار و تفاهم نامه همکاری برای تبدیل 670هکتار از اراضی دیم به آبی امضا شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها