موج
کدخبر : ۳۸۶۲۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386231

جهانگیر رستمزاد:

معاون اقتصادی استاندارایلام با اشاره به اینکه مردم تا ایمن سازی جامعه و انجام واکسیناسیون عمومی همکاری لازم را داشته باشند،گفت:برای جلوگیری از ورود به پیک پنجم رعایت دستورالعملها، اجرای پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک همچنان ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،جهانگیر رستمزاد معاون اقتصادی استاندارایلام در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونای استان افزود:اجرای محدودیت ها اگر چه مشکلاتی را برای اقشار،اصناف و مردم به همراه دارد اما تا ایمن سازی جامعه و انجام واکسیناسیون باید همکاری ها تداوم یابد.

معاون اقتصادی استاندار با قدردانی از همراهی مردم، اصناف و بازاریان بخاطر همراهی و نیز تقدیر از رسانه ها و همه کسانی که در تولید محتوا، فرهنگ سازی و افزایش آگاهی مردم نقش موثری داشتند،اظهار داشت: مدیریت کرونا نیازمند همراهی و همکاری مردم است که با رفتارهای خود ضمن پرهیز ازعادی انگاری رفتاری، مسئولیت پذیری خود را در قبال همنوعان تقویت کنند.

فرمانده قرارگاه استانی کرونا در ایلام با بیان اینکه دولت تسهیلاتی را در نظر گرفت که کفایت هزینه زندگی آنان نمی کند،تصریح کرد:تعطیلی اصناف و بازاریان در ادوار گذشته کرونا خسارات جبران ناپذیری را متحمل نموده و روزهای سختی را سپری و مردم از لحاظ اقتصادی در تنگنا قرار گرفته اند، ولی همچنان تداوم همکاریها می تواند راهگشا باشد، انشااله با همت متولیان از همه ظرفیت ها برای تهیه واکسن اقدام لازم انجام می گیرد.

رستمزاد خاطرنشان کرد:کرونا بخشی از زندگی مردم شده و نیاز است که با دانش افزایی و آگاهی بخشی خطرات آن همواره از طریق رسانه ها و صدا و سیما گوشزد شود.

وی، چهار عامل آگاهی بخشی، فرهنگ سازی توسط رسانه ها و صدا و سیما، افزایش واکسیناسیون توسط دانشگاه علوم پزشکی و همراهی مردم و رعایت پروتکل ها توسط مردم  را در پیشگیری از شیوع کرونا موثر برشمرد و گفت:هرجایی مردم پای کار بودند ما موفق بودیم،  رسانه نقش مردم در رعایت پروتکل ها، زدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و همچنین امتناع از حضور در تجمعات از جمله مراسم عزا و عروسی و آرامستانها را پر رنگ کنند تا مردم در مواجهه با این ویروس ساده ونگاری نکنند.

فرمانده قرارگاه کرونای استان به دورکاری کارکنان اشاره کرد و افزود:در راستای حفظ سلامت مردم، اجرای پروتکل ها و نیز انجام امورات روزمره مردم ضرورت دارد ادارات فرصت دورکاری را فراهم آورند تا ضمن حفظ سلامت مردم،امور روزمره با مشکل مواجه نشود.

رستمزاد در پایان از فرمانداران خواست تمهیدات لازم را در اجرای پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در شهرستان ها فراهم آورند و متناسب با رنگ بندی ها اقدامات لازم را بعمل آورند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها