موج
کدخبر : ۳۸۴۴۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384437

جهانگیر رستمزاد:

معاون اقتصادی استاندارایلام گفت: نهادهای حمایتی شرایط دریافت تسهیلات تبصره ۱۸ در استان ایلام را فراهم کنند

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، جهانگیر رستمزاد معاون اقتصادی استاندارایلام در نشست بررسی دستورالعمل تبصره ۱۸  با بیان اینکه نهادهای حمایتی استان طرح های مشاغل خانگی خود را آماده کنند تا به محض ابلاغ تسهیلات بتوانند آن را جذب کنند،افزود: سهم استان از محل این تسهیلات تا پایان تیرماه مشخص و ابلاغ می شود به همین خاطر باید طرح های مختلف با موضوع مشاغل خانگی، کسب و کارهای خرد و متوسط و بزرگ هم توسط دستگاه های اجرایی اقتصادی و هم نهادهای حمایتی آماده شود.

وی با اشاره به اینکه  این اعتبار پس از ابلاغ تا پایان آذرماه سال جاری مهلت دارد که جذب شود در غیر این صورت به استان‌های دیگر اختصاص می یابد،اظهار داشت:ایرادات سال‌های قبل را دسته بندی و به مرکز اعلام کنیم تا امسال نیز در جذب این تسهیلات با مشکل مواجه نشویم.

رستمزاد تصریح کرد:خوشبختانه سال قبل تسهیلات اختصاص یافته به استان از این محل جذب شد و ایلام عملکرد مناسبی داشت،  اما ایراداتی نیز وجود داشت که با برگزاری جلسات متعدد و پیگیری مکرر رفع شد.

معاون اقتصادی استاندار ایلام کمبود منابع داخلی بانک های استان را یکی از این ایرادات برشمرد و خاطرنشان کرد: پیشنهاد می شود این تسهیلات با در نظر گرفتن منابع مالی بانک های کشوری در بین استان‌ها تخصیص داده شود تا بانک های استان‌های کم برخوردار با محدودیت و مشکل مواجه نشوند.

معاون اقتصادی استاندار ایلام همچنین از اقتصاد و دارایی استان خواست ضمن ابلاغ دستورالعمل تسهیلات تبصره ۱۸ نسبت به صدور ابلاغ برای اعضای جلسه و تفویض اختیار آن اقدام کند.

رستمزاد همچنین خواستار بررسی وضعیت تسهیلات تبصره ۱۸ و دستور العمل آن در نشست شورای برنامه ریزی و اشتغال استان شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها