موج
کدخبر : ۳۸۱۹۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381962

عمران خودآموز:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اشاره به اینکه رسانه ها می بایست به سمت اقناع جامعه بروند،گفت:مهمترین دستاورد انقلاب امام و انقلاب مردم، به رسمیت شناخته شدن حق رای و حق تعیین سرنوشت بود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، عمران خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در نشست هم اندیشی تعدادی از فعالان رسانه ای با مسئولان استان افزود:در رژیم سابق مردم دیندار بودند اما صاحب رای نبودند و همین فطرت دینی آنان باعث شد به ندای امام راحل عظیم‌الشان (ره) لبیک بگویند و یک انقلاب مردمی را رقم بزنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ادامه داد:در طول سال‌های پس از انقلاب نیز امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری همیشه بر اهمیت حضور مردم درهمه عرصه‌ها پای فشرده‌اند.

وی اظهار داشت: باور امام به نقش مردم در حکومت دینی و تبیین متوازن جمهوریت و اسلامیت توسط رهبر انقلاب در 14 خرداد ماه سال جاری، نشانه اصالت این دو مولفه در نظام ما است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام به اهمیت حضور مردم در انتخابات اشاره و تصریح کرد:در انتخابات پیش‌رو با سه جریان موافق، منتقد و معاند مواجه‌ایم. تکلیف جریان معاند روشن است و هیچگاه خیر مردم ما را نخواسته‌اند، اما جریان موافق و منتقد در درون نظام تعریف می‌شوند.

خودآموز خاطرنشان کرد:جریان موافق در این انتخابات مشارکت دارد و حتی به قصد قربت و از سر تکلیف حضور پیدا می‌کند؛ اما باید بپذیریم بخشی از جامعه ما هنوز برای شرکت در این انتخابات اقناع نشده است و نسبت به شرایط موجود نقد و گلایه دارد نقد و نظرهایی که نسبت به انتخابات وجود دارد، باید به فال نیک گرفته شود، چراکه مردم نسبت به حق تعیین سرنوشتشان حساس هستند و هرگاه تشخیص دهند، از این حقوق اساسی دفاع می‌کنند و برای استیفای آن به میدان می‌آیند.

وی نقش رسانه ها را در این دوره مهم ارزیابی کرد و افزود: رسانه‌ها نباید نسبت به سوالات جدید جامعه، پاسخ‌های کهنه بدهند بلکه باید با هر قشری و با هر طیفی با زبان خودشان صحبت کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت:ساده‌سازی اثر تحریم‌های ظالمانه و انکار آثار اقتصادی و زیانبار تحریم و کرونا، با هدف تخریب دولت مستقر که دوره آن به سرآمده و درانتخابات حضور ندارد، باعث می‌شود مردم فکر کنند هر دولتی سرکار بیاید نمی‌تواند کار کند و مشکلات را برطرف نماید.

خودآموز اظهار داشت: رسانه‌ها همواره در مسائل اساسی کشور، اجماع نظر داشته و ان‌شاء‌ا... در انتخابات پیش‌رو نیز مردم را به مشارکت فعال فرا خواهند خواند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها