موج
کدخبر : ۳۸۱۷۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381780

سرهنگ کهزادی:

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام از ترخیص خودروهای رسوبی و غیر رسوبی موجود در پارکینگ های استان ایلام از 17 خرداد ماه سال جاری خبر داد .

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،سرهنگ ابوالفضل کهزادی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام افزود:در راستای دستور فرمانده ناجا مبنی برتحویل هرچه سریعترخودروهای توقیفی به مردم و به جهت جلوگیری از ضرور وزیان اموال عمومی و انباشت خودروهای رسوبی و غیررسوبی در توقفگاه،دستورالعملی در این خصوص تهیه و برای اجرا به پلیس راهور استان ها ابلاغ شده است.

وی به جزئیات این دستورالعمل اشاره کرد و اظهار داشت:براساس این دستورالعمل مالکان وسایل نقلیه توقیفی می توانند باهمراه داشتن کارت ملی و اسناد وسیله نقلیه خود به پلیس +10 و درصورت لزوم یگان توقیف کننده مراجعه و درخواست ترخیص وسیله نقلیه خود را ثبت و تسلیم مرجع خواهان کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان به الزامی بودن مدارک مورد نیاز جهت ترخیص خودروها  اشاره و تصریح کرد:علاوه برحضور مالک و متصرف قانونی و کارت ملی معتبر،ارائه مدارک خودرو  شامل سندمالکیت، کارت،سند کارخانه سازنده و بیمه نامه شخص ثالث الزامی می باشد.

سرهنگ کهزادی به سایرامتیازات درنظرگرفته شده برای صاحبان خودروهای رسوبی اشاره و خاطرنشان کرد: خودروهای فاقد بیمه نامه شخص و همچنین فاقد گواهینامه رانندگی باشد می توانند باسپردن تعهد نامه مبنی برعدم استفاده تازمان اخذ بیمه نامه شخص ثالث و یا معرفی فرد دارنده گواهینامه ،نسبت به ترخیص وسیله نقلیه خوداقدام کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت:مالک و نماینده قانونی در زمان ترخیص ملزم به پرداخت کلیه هزینه قانونی شامل اصل جریمه های رانندگی وهمین طورهزینه انتقال و پارکینگ برابر تعرفه سال 94 می باشد.

سرهنگ کهزادی بااشاره به اینکه مدت اجرای این طرح محدود و از تاریخ اعلامی به مدت 2 ماه می باشد ازمالکان خودروهای رسوبی خواست به منظور بهره مندی از مزایای این طرح هرچه سریعترجهت ترخیص وسیله نقلیه اقدام کنند.

وی ادامه داد:این طرح فقط خودروهای را شامل می شود که قبل از اسفند سال 99 توقیف شدند و فاقد دستور قضائی و شاکی خصوصی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها