موج
کدخبر : ۳۸۰۱۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380119

فردین نیازوند:

رئیس تعمیرات برق شرکت پالایش گازایلام گفت:قابلیت اطمینان شبکه برق پالایشگاه با تعمیر کلیدهای قدرت پست 63 کیلوولت توسط کارشناسان پالایشگاه گاز ایلام محقق شد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، فردین نیازوند رئیس تعمیرات برق شرکت پالایش گازایلام افزود: در سال گذشته اقدامات بسیار ارزنده ای از سوی کارشناسان واحد تعمیرات برق در زمینه تعمیر کلیدهای قدرت و سرویس دوره‌ای این تجهیزات صورت گرفت که افزایش قابلیت اطمینان در شبکه برق پالایشگاه را به دنبال داشته است.

وی اظهار داشت: به دلیل قدیمی بودن کلیدهای پست اختصاصی پالایشگاه، خدمات تخصصی اینگونه تجهیزات از سوی وندور قابل انجام نبوده ولی با تلاش و تدابیر اندیشیده شده از سوی پرسنل این واحد، 5 دستگاه کلید گازی(SF6) 20 کیلوولت معیوب در سویچگیر SWG-700 با اصلاح مدارات فرمان و قدرت، ساخت قطعات مکانیکی مورد نیاز در کارگاه برق پالایشگاه و اصلاح مکانیزم، تعویض المانهای الکتریکی معیوب، رگلاژ عملکرد و تنظیم فشار گاز، تعمیر و رفع اشکال شد و پس از گذراندن تست های لازم برای استفاده در اختیار بهره بردار قرار گرفت.

رئیس تعمیرات برق شرکت پالایش گاز ایلام به نقش حیاتی کلیدهای 63 کیلوولت پست در تداوم انتقال انرژی الکتریکی اشاره و تصریح کرد: تعمیرات اساسی کلیدهای 63 کیلوولت پست(SWG-800) در اواخر سال گذشته، شامل رگلاژ مکانیزم‌های قطع و وصل، تنظیم فنر، تایم تست های عملکردی، تنظیم میزان گاز SF6 و نشانگر فشار گاز با موفقیت به انجام رسیده است.

نیازوند خاطرنشان کرد: اصلاح ساختار و چیدمان پایه های بتنی 20 کیلوولت خطوط خروجی پست نیز به عنوان یکی از درخواست ها و دغدغه های بهره بردار در طول چند سال اخیر، از جمله دیگر اقدامات شاخص این واحد در سال گذشته این عملیات با استفاده از توان فنی پیمانکار تعمیرات با موفقیت به انجام رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها