موج
کدخبر : ۳۷۷۱۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377116

‍ الیاس فتاحی:

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام با اشاره به اینکه مشارکت در انتخابات تعیین حق سرنوشت و دخیل شدن در قدرت سیاسی است،گفت: حضور پرشور و مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو، توطئه دشمنان را خنثی و نقشه های آنان را نقش برآب خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، الیاس فتاحی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام در نشست ستاد انتخابات استان با بیان اینکه ایلام همواره جزو استان های برتر از نظر میزان مشارکت و حضور مردم در ادوار گذشته انتخابات بوده است، افزود: این استان در طول ادوار گذشته انتخابات، مشارکت 75درصدی مردم را به ثبت رسانده که این رقم بالاتر از میانگین کشوری بوده است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام، حضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو را مایه سربلندی و افتخار برای ملت ایران و مایه یاس و ناامیدی برای دشمنان ایران اسلامی ذکر کرد و اظهار داشت: استفاده از حق رای برای هر شخص دخالت در سرنوشت سیاسی خود است که این مهم موجب وحدت ملی خواهد شد.

فتاحی با بیان اینکه در نظام مردم سالاری دینی قدرت در دست مردم است و مردم تعیین کننده سرنوشت سیاسی خود هستند، تصریح کرد: بسترهای لازم برای حضور نخبگان سیاسی، احزاب و آحاد مختلف جامعه در انتخابات پیش رو باید فراهم شود.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: کلیه دست اندرکاران انتخابات اعم از هیات های اجرایی و نظارت باید تمام تلاش و اهتمام خود را در راستای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه بکار گیرند و تعامل هیات اجرایی و نظارت بعنوان یک ضرورت مهم مدنظر باشد. 

فتاحی بر تلاش برای برگزاری انتخاباتی پرشور بر پایه اصول چهارگانه سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت تاکید کرد و افزود: فراهم سازی زیرساخت های ارتباطی و فیبر نوری انتخابات و رفع نقص در این زمینه، تلاش در راستای مشارکت افزایی مردم در انتخابات و تبیین اهمیت انتخابات پیش رو، تعیین و تجهیز شعب اخذ رأی انتخابات و همچنین انتخاب عوامل باتجربه در شعب باید در دستور قرار گیرد.

وی خواستار آموزش مجریان انتخابات و ضرورت اشراف آنان بر قوانین و دستورالعمل ها شد و اظهار داشت:  دعوت از رسانه ها برای ورود به مقوله انتخابات و تبیین اهمیت این انتخابات از ابعاد داخلی و بین المللی بسیار مهم و ضروری است.

فتاحی به اهمیت و جایگاه انتخابات  اشاره و تصریح کرد: خروجی انتخابات در سرنوشت کشور بسیار مهم و حیاتی است، چرا که در نتیجه رأی و نظر مردم افرادی برای تصدی‌گری، مدیریت و تصمیم‌گیری در کشور تعیین می‌شوند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استاندار ایلام اولویت اساسی در انتخابات پیش رو را بر محور قانون و اصل بی‌طرفی  عنوان و خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش و همدلی اعضای هیات اجرایی و نظارت شاهد برگزاری انتخاباتی قانونمند و پرشور باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها