موج
کدخبر : ۳۷۷۰۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377020

سرهنگ کهزادی:

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: طی سال گذشته بیش از 100فقره انواع گواهینامه رانندگی از رانندگان متخلف ضبط شده است .

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، سرهنگ ابوالفضل کهزادی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام افزود : نمره منفی ، پایان اعتبار گواهینامه ، مستی راننده ، ارتکاب تخلفات حادثه ساز و عدم رعایت مقررات و محدودیت های رانندگی در سال اول اخذ گواهینامه  و غیره عمده دلایل ضبط گواهینامه رانندگان متخلف بوده است .

وی با بیان اینکه ضبط و ابطال گواهینامه شامل سلب اعتبار قانونی گواهینامه و محروم نمودن صاحب آن از مزایای آن بصورت موقت و یا دائم است ، اظهار داشت:برابر مقررات کسانی که در مدت ضبط گواهینامه مبادرت به رانندگی می کنند به مجازات مقرر برای رانندگی بدون گواهینامه محکوم می شوند .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان به ضبط بیش از 100فقره گواهینامه رانندگی توسط  پلیس راهور ایلام اشاره وتصریح کرد: به موجب مواد7و 8 وبندب ماده 10قانون رسیدگی به تخلفات  رانندگی و همین طور به استناد ماده 31آیین نامه راهنمائی و رانندگی ماموران پلیس راهور و راه می توانند در موارد معینی گواهینامه رانندگان متخلف  را اخذ و به آنان رسید تحویل نمایند.

سرهنگ کهزادی خاطرنشان کرد:صدور گواهینامه مجدد برای کسانی که گواهینامه رانندگی آنان اخذ و یا توقیف شده ممنوع است و در صورت صادر شدن از درجه اعتبار ساقط و به وسیله ماموران راهنمایی و رانندگی اخذ و ابطال خواهد شد.

توقیف تعداد ۳۳۵ دستگاه خودرو متخلف در جاده های برون شهری استان ایلام

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت:از ابتدای فروردین ماه سال جاری تاکنون، تعداد 335 دستگاه وسیله نقلیه متخلف در جاده های برون شهری استان توقیف و روانه پارکینگ شده اند.

سرهنگ رضا همتی زاده افزود: در راستای اعمال محدودیت های کرونایی در مبادی ورودی و خروجی استان با استقرار واحد های گشتی و نظارت بر وسایل نقلیه تعداد 335 دستگاه وسیله نقلیه دستوردار، فاقد پلاک، دوتخلف همزمان و حامل بار قاچاق توقیف و همچنین تعداد 5هزار و 529 دستگاه وسیله نقلیه متخلف  بدیل عدم رعایت محدودیت های کرونایی اعمال قانون شدند.

وی ادامه داد:در راستای مصوبات ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا تعداد23 هزار و 295 دستگاه وسیله نقلیه پلاک غیر بومی در مبادی ورودی استان توسط نیروهای این پلیس عودت داده شده است.

رئیس پلیس راه استان ایلام  اظهار داشت: خودروهایی که در سامانه اجرائیات راهور دارای  شکایت قضائی و خلافی بالای سی میلیون ریال هستند هرچه سریعتر نسبت به رفع شکایت خود اقدام کنند در غیر اینصورت تردد آنها در جاده های برون شهری استان به صلاح نبوده و درصورت مشاهده توسط ماموران این پلیس توقیف می شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها