موج
کدخبر : ۳۷۵۱۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375188

شکراله شیرخانی:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام به پرداخت تسهیلات کرونا کرونا اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۶۷ هزار و ۹۲۱ هزار خانوار ایلامی از تسهیلات ۱۰ میلیون ریالی کرونا بهره مند شدند که اقساط این وام از یارانه تیرماه آن‌ها به مبلغ ۳۵۱ هزار ریال طی ۲ سال کسر می شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، شکراله شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام در نشست مجازی بمناسبت هفته کار و کارگر ،افزود : سال گذشته نزدیک به سه هزار خانوار ایلامی توسط سازمان هدفمندی یارانه ها برای دریافت بسته های حمایتی شناسایی و آن را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه بسته های حمایتی برای خانوارهای یک نفره ۲ میلیون ریال، ۲ نفره سه میلیون ریال، سه نفره چهار میلیون ریال و پنج نفره و بیشتر ۶ میلیون ریال در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: آمار و اقدامات مرتبط با ارائه تسهیلات در ایلام قابل رصد توسط مردم است و طبق گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در استان کاهش پیدا کرده است اما این به معنای ریشه کن شدن بیکاری نیست.

وی ادامه داد: تاکنون سه هزار و ۳۹۳ میلیارد تسهیلات به چهار هزار و ۷۷۲ طرح اشتغال روستایی در استان توسط بانک های توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده و زمینه اشتغال هفت هزار و ۱۸۸ را فراهم کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با اشاره به اینکه تاکنون یک هزار و ۱۵۲ میلیارد ریال تسهیلات کرونا به ۱۳ هزار و ۱۰۰ طرح در این استان پرداخت شده است، تصریح کرد:پنج هزار و ۴۶ کارگر ایلامی که همزمان با شیوع کرونا از اول اسفند ۹۸ تا پایان تیر ماه ۹۹ بیکار شده اند، مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند.

شیرخانی به مشاغل آسیب دیده از کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: ایلام دارای رتبه نخست کشوری در ثبت نام متقاضیان و معرفی کارگاه‌ها به بانک‌های عامل و رتبه اول پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا به نسبت سهم ابلاغی دارا است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۴۴۹ تعاونی با عضویت ۶ هزار و ۷۰۳ نفر و ایجاد ۱۱ هزار و ۵۱۴ فرصت شغلی در استان ایلام وجود دارد ،اظهار داشت: یک هزار و ۲۸۴ نفر سال گذشته در طرح های کارورزی، مشوق بیمه ای و یارانه دستمزد در استان مشغول بکار شدند که از این تعداد ۳۳۲ نفر در طرح یارانه دستمزد، ۲۲۷ نفر مشوق بیمه ای و ۷۲۷ نفر نیز مربوط به طرح کارورزی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها