موج
کدخبر : ۳۷۴۶۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374688

عباس بیرامی:

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام به سه اولویت مهم در ایلام در دستور کار این وزارتخانه اشاره کرد وگفت: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا، توسعه شبکه فیبرنوری مناطق روستایی، توسعه اینترنت پرسرعت رایگان مدارس و اتصال روستاها به اینترنت در اولویت طرح های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،عباس بیرامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام افزود: از نیمه دوم سال گذشته تاکنون بیش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ خانوار روستایی استان با جمعیت بیش از ۳۹ هزار نفر از محل جذب اعتبارات توسعه روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین همکاری شرکت مخابرات در برگردان شبکه همراه استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شدند.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از نیازهای اساسی جامعه روستایی اتصال به اینترنت به خصوص در روزهای کرونایی است، برنامه‌ریزی لازم  برای اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان تا پایان دولت انجام گرفته است.

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام تصریح کرد:هم اکنون ۸۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان از اینترنت پرسرعت برخوردار شده اند که با اجرا و تکمیل طرح‌های توسعه، ضریب نفوذ اتصال به شبکه ملی اطلاعات در مناطق روستایی تا پایان دولت تدبیر و امید به ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.

بیرامی خاطرنشان کرد:توسعه زیرساخت های ارتباطی و اینترنتی ایلام متوازن و همه جانبه در مناطق شهری و روستایی است و ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در مناطق روستایی این استان با اجرا و تکمیل طرح های توسعه در حال اجرا به ۱۰۰ درصد کل مناطق روستایی استان شامل روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا سه ماه آینده افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه در ابتدای سال ۹۹ تعداد روستاهایی که مشکلات عدم دسترسی به اینترنت داشتند قابل توجه بود که با تلاش مجدانه وزارت ارتباطات شاهد رضایتمندی مطلوبی درسطح استان هستیم،ادامه داد: درحال حاضر ۱۶ سایت جدید تلفن همراه در ۲۲ روستا در دست احداث است که تا سه ماه آینده به شبکه متصل خواهند شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با همکاری شرکت مخابرات تاکنون ۱۷۵ کیلومتر فیبرنوری در روستاهای استان از محل اعتبارات توسعه روستایی وزارت ارتباطات اجرا شده و برنامه ریزی برای جذب و اجرای ۳۰۰ کیلومتر فیبرنوری در سه فاز در مناطق مختلف این استان در حال انجام است.

بیرامی افزود:توسعه شبکه فیبرنوری و پروژه طرح خدمات عمومی اجباری (USO) در روستاها از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در استان است که باید درصد تحقق پروژه‌های فوق توسط واحدهای مسوول پیگیری و گزارش شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام اظهار داشت: به یقین در اجرای پروژه فیبرنوری روستایی با معارضان حقیقی و حقوقی مواجه خواهیم شد و انتظار میرود که دستگاه‌های ذیربط با اجرای پروژه همکاری لازم بعمل آورند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها