موج
کدخبر : ۳۷۱۶۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371600

سعیدرضا کریمیان خبرداد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام گفت :سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌ای از فعالیت سامانه بارشی و احتمال وقوع سیلاب و لغزندگی جاده‌ها طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در ۱۴ استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،سعید رضا کریمیان افزود:طبق هشدار این سازمان برای روز چهارشنبه و پنجشنبه مورخ 11 و 12 فروردین ماه سال جاری شاهد بارش باران در نیمه شمالی استان خواهیم بود.

وی اظهار داشت : مردم بویژه عشایر استان  به منظور پیشگیری از وقوع هرگونه حوادث احتمالی تدابیر امنیتی لازم را اتخاذ و از هر گونه اسکان و چرای دام در مسیر سیلاب، ارتفاعات و نقاط حادثه خیز جدا خودداری کنند۔

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام با اشاره به اینکه چادرنشینان ایلام به علت بارش های بهاره و صاعقه در معرض آسیب هستند،اظهار داشت:بر اساس پیش بینی های هواشناسی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هوای استان ایلام بارانی همراه با صاعقه است و این بارش ها به صورت نقطه ای تقویت می شود و امکان بروز حادثه و آسیب برای چادرنشینان وجود دارد.

کریمیان تصریح کرد:بارش های بهاری مستعد ایجاد حادثه در طبیعت بوده و این موضوع برای چادرنشینان مخاطره آمیز است و همچنین به علت پدیده صاعقه و رعد و برق، اسکان چادرنشینان در کنار درختان نیز خطر ایجاد حادثه را بیشتر می کند.

وی خاطرنشان کرد:گردشگرانی که اقدام به برپایی چادر کرده اند، با توجه به پیش بینی هواشناسی در خصوص بارش های بهاره اقدام به جمع آوری چادرها کرده و به منازل خود بازگردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: با توجه به شیوع گسترده کرونا و نیز وقوع بارش های بهاره، گردشگران از حضور در زیرچادرهای تفریحی و ایجاد کانون های جمعیتی خودداری کنند.

کریمیان از عشایر نیز خواست از اتراق یا نزدیک شدن به بستر رودخانه ها و خشکه رودها خودداری کنند و دامداران هم احشام خود را برای تعلیف و چرا به مناطق مرتفع نبرند..

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها