موج
کدخبر : ۳۷۰۰۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370090

حجت الاسلام روحانی نژاد خبر داد:

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ۱۰۰هزار واحد محرومین در سراسر کشور احداث می شود که سهم استان ایلام از این تعداد ۲ هزار واحد است،گفت: در استان ایلام اقدامات خوبی برای احداث و تعمیر واحدهای مسکونی انجام شده است که قابل تقدیر است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، حجت الاسلام حسین روحانی نژاد در حاشیه افتتاح ۲۰۹ واحد از مسکن محرومان استان ایلام،افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای عمل به منویات رهبر کبیر انقلاب از زمان تاسیس تاکنون ماموریت خود مبنی بر ساخت مسکن برای محرومین، عمران روستایی و بازسازی خانه‌های آسیب دیده از بلایای طبیعی را با موفقیت به انجام  داده است.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله و رانش زمین در چندین روستا و شهر کشور، بازسازی خانه‌ها و روستاها را برعهده گرفته و تکلیف خود را انجام داده است، اظهار داشت:بازسازی خانه‌ها و روستاهای آسیب دیده از بلایای طبیعی با مساعدت دولت ها و باقی نهادها انجام گرفته که تشریک مساعی لازم را در این زمینه داشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: هویت حساب ۱۰۰ امام راحل این است که خیران در هر نقطه از کشور که زمینی در اختیار دارند، وقف ساخت مسکن برای محرومین کرده یا کمکهای نقدی خود را برای این منظور به این حساب واریز کنند.

حجت الاسلام روحانی نژاد خاطرنشان کرد: منابع حساب ۱۰۰ امام (ره) صرف ساخت خانه ویژه محرومین و بازسازی مناطق آسیب دیده از بلایای طبیعی می‌شود که انتظار میرود خیران کمک کنند تا از این طریق به محرومان خدمت رسانی شود.

وی به به زلزله اخیر استان کهکیلویه و بویراحمد اشاره و اظهار داشت: در این حادثه هزار و ۲۶۲ واحد مسکونی تخریب و ۲هزار و ۹۰۰ واحد نیازمند تعمیرات اساسی شدند که تلاش می شود تا پایان فرودین ماه سال آینده تعمیرات واحدهای آسیب دیده پایان یابد و تا آخر تیرماه نیز واحدهای احداثی تحویل آسیب دیدگان داده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها