موج
کدخبر : ۳۶۹۲۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369293

سرپرست استانداری ایلام خبر داد:

سرپرست استانداری ایلام با اشاره به اینکه حفظ منابع طبیعی از مولفه های مهم توسعه متوازن است،گفت: شرط موفقیت در توسعه، آینده نگری است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری در نشست منابع طبیعی، حفاظت و قانون که بصورت ویدئوکنفرانس و با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، حل مشکلات منابع طبیعی را در گرو حل بقیه معضلات در زمینه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و غیره خواند و افزود: رابطه این مشکلات دوسویه است و فائق شدن بر آنها نگاهی همه‌جانبه نگر می طلبد.

وی مسائل و مشکلات منابع طبیعی را نیازمند توجه جدی و به موقع متولیان امر دانست و تصریح کرد: پرواضح است که چالش های زیست محیطی و منابع طبیعی خطرناکتر از آن است که حل آن به فردا موکول گردد.

سرپرست استانداری ایلام تصریح کرد: تهدیدهایی همچون سیل، خشکسالی، بیابانی شدن اراضی، فرسایش خاک، حرکت شن های روان و غیره منجر به از بین رفتن تنوع زیستی و از دست رفتن منابع ملی می شوند که اگر به موقع مورد توجه قرار نگیرند خسارات جبران ناپذیری به بار خواهند آورد.

نوزری حفاظت و صیانت از منابع طبیعی را لازمه توسعه عنوان و خاطرنشان کرد: شرط موفقیت در توسعه نیازمند آینده نگری بوده و یکی از مقوله های مهم در این توجه به منابع طبیعی است.

وی حفظ منابع طبیعی را از مولفه های مهم توسعه متوازن برشمرد و اظهار داشت: توسعه یک مفهوم چند وجهی است و برای رسیدن به این مهم توجه به لایه های زیست محیطی و منابع طبیعی از جایگاه حائز اهمیتی برخوردار است و به همین خاطر بایست شرط لازم برای اجرای طرح ها و پروژه های مختلف منوط به داشتن پیوست زیست محیطی شود.

افتتاح مرکز مثبت زندگی ایلام با حضور سرپرست استانداری ایلام

همچنین سرپرست استانداری ایلام در مراسم افتتاح مراکز خدماتی بهزیستی مثبت زندگی که با حضور رئیس جمهور و بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد ضمن تجلیل از اقدامات متنوع بهزیستی به جامعه هدف ،به نقش مهم مراکز مثبت زندگی اشاره و گفت: با ایجاد این مراکز دسترسی به خدمات بهزیستی آسان تر می شود.

محمد نوزری سرپرست استانداری ایلام افزود: مهمترین هدف مراکز مثبت زندگی دسترسی آسان مردم و مددجویان به خدمات بهزیستی در سریع ترین زمان و فرصت ممکن است.

ویبه مزایای دیگر مراکز مثبت زندگی اشاره و اظهار داشت: با توجه به اینکه مراکز مثبت زندگی در مناطق مختلف شهری و روستایی راه اندازی می‌شوند این مهم علاوه بر خدمت رسانی گسترده تر به جامعه هدف باعث کاهش مراجعه مردم به مراکز بهزیستی می شود.

سرپرست استانداری ایلام با بیان اینکه برونسپاری فعالیت ها به بخش خصوصی و ایجاد اشتغالزایی سومین مزیت ایجاد مراکز مثبت زندگی است،خاطرنشان کرد:نقش آفرینی بهزیستی فراتر از ارائه خدمت به مددجویان است، بهزیستی علاوه بر خدمت رسانی به مددجویان در امور مختلف آنان همچون اشتغال زایی، مسکن، توانبخشی وغیره  در حوزه خدمات حمایتی و تخصصی نیز فعالیت قابل توجه‌ای دارد.

همچنین مدیرکل بهزیستی استان ایلام در این آئین با اشاره به اینکه همزمان با سراسر کشور، ۴۴ مرکز مثبت زندگی در استان ایلام افتتاح شد،گفت:فعالیت این مراکز با توجه به پراکندگی در استان علاوه بر اینکه موجب توزیع عادلانه خدمات و سطح دسترسی‌های مردم شده است.

زهرا همتی با بیان اینکه پرونده خدمات افتتاح 44 مرکزسانی مددجویان از طریق مددکاران این مراکز به روز رسانی شده است،افزود:این مراکز در محله‌های مختلف شهری و روستایی استان افتتاح شده که در واقع با ایجاد آنها مردم با بهزیستی هم محله می‌شوند

مدیرکل بهزیستی استان ایلام خاطرنشان کرد: ایجاد این مراکز روند خدمات رسانی به مددجویان و عموم مردم را سرعت می بخشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها