موج
کدخبر : ۳۶۹۰۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369079

عبدالصاحب بازیار خبر داد:

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان ایلام با اشاره به اینکه با عرضه کنندگان و فروشندگان گونه‌های گیاهی و جانوری وحشی برخورد قاطع و قانونی می‌شود،گفت: خرید و فروش گونه‌های گیاهی و جانوری وحشی در ایلام ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،عبدالصاحب بازیار با اشاره به اینکه با توجه به فرارسیدن روزهای پایانی سال، خرید و فروش گونه‌های گیاهی وجانوری وحشی ممنوع است و بامتخلفان برخورد قاطع و قانونی می‌شود،افزود: برخی افراد سودجو با سوء‌استفاده از عدم آگاهی هموطنان و در ایام پایانی سال اقدام به عرضه و فروش برخی گونه‌های در معرض خطر انقراض می‌کنند.

وی اظهار داشت: خرید و فروش گونه‌های جانوری از جمله لاک پشت ها، مار آبی، سمندر و برخی گونه‌های گیاهی مهاجم از جمله سنبل آبی در اماکن عمومی، میادین میوه و تره بار و غیره ممنوع است و با متخلفات برخورد قانونی می شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان ایلام تصریح کرد: گشت و نظارت جهت جلوگیری ازحمل،عرضه، خرید، فروش و نگهداری جانوران وحشی زنده توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست ایلام از مراکز توزیع اقلام سفره هفت‌سین و خرید و فروش ماهی قرمز در سطح استان به صورت مستمر در این ایام انجام می‌شود.

بازیار از عموم مردم خواست درصورت مشاهده هرگونه تخلفات زیست محیطی به‌ ویژه خرید و فروش و نگهداری جانوران وحشی، مراتب را با شماره تلفن شبانه روزی و رایگان ۱۵۴۰ اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام اعلام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها