موج
کدخبر : ۳۶۸۰۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368049

محمد نوزری خبر داد:

سرپرست استانداری ایلام گفت: طرح توسعه میدان نفتی آذر فردا دوشنبه توسط رئیس جمهور از طریق ویدیو کنفرانس به صورت رسمی به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری سرپرست استانداری ایلام افزود: هزینه‌های اجرای طرح توسعه میدان آذر بیش از ۱.۴ میلیارد یورو برآورد می شود که بخش زیادی از آن توسط صندوق توسعه ملی و بخش دیگری نیز از طریق شرکت اهداف و وام‌های بانکی تامین شد.

وی اظهار داشت: ظرفیت تولید روزانه از میدان نفتی مشترک آذر با بهر برداری رسمی به ۶۵ هزار بشکه در روز خواهد رسید که این حالی است که تولید زودهنگام از این طرح در اسفند ماه ۱۳۹۵ و با هدف دستیابی به ظرفیت تولید نفت خام به میزان ۳۰ هزار بشکه در روز انجام شده بود.

سرپرست استانداری ایلام با بیان اینکه برای اجرای این طرح، حفاری تمامی چاه ها با مجموع عمق ۸۸ کیلومتر به انجام رسیده است،تصریح کرد:ایجاد فرصت اشتغال برای نیروهای بومی، تامین منافع ملی، توسعه و رونق اقتصادی و توسعه زیرساخت‌ها در منطقه ایلام، از شاخص‌های بی نظیر طرح توسعه میدان نفتی مشترک آذر است.

نوزری با اشاره به اینکه  سهم ساخت داخل در این پروژه بالغ بر ۷۵ درصد و سهم سرمایه انسانی بومی ۵۵ درصد بوده است،خاطرنشان کرد: ‌نخستین دکل در مهرماه سال ۱۳۹۱ در میدان آذر مستقر و برپا شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها