موج
کدخبر : ۳۶۷۸۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367876

سرپرست استانداری ایلام اعلام کرد:

سرپرست استانداری ایلام با اشاره به اینکه برای غلبه بر شرایط کرونابی نیازمند گفتمان سازی هستیم،گفت: پایین آمدن رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه نشانه خلأ فرهنگ سازی در حوزه کرونا است و از تمامی ظرفیت های استان برای کنترل شرایط کرونا دردهلران استفاده می شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام محمد نوزری در پنجاه و نهمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا با بیان اینکه تبلیغات زودهنگام انتخاباتی ممنوع است، افزود: مرز غیر تجاری مهران تا بهبود اوضاع کرونا بسته خواهد بود و در راستای پایش اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی از مرزهای استان بازدید می شود.

وی در ارتباط با وضعیت کرونا در مناطق جنوبی استان ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: این مناطق به دلیل همجواری با مرز کشور عراق و خوزستان در معرض جدی خطر کرونا هستند و مسئولان استانی و محلی بایستی در این خصوص اهتمام و تلاش متعهدانه داشته باشند و از تمامی ظرفیت های موجود برای کنترل شرایط استفاده کنند.

وی با با بیان اینکه هر مسافری که از مرز وارد کشور می شود می بایست از طریق همان مرز هم خروج پیدا کند، تصریح کرد: وضعیت شهرستان دهلران در حال حاضر نارنجی بوده و بایست به شدت مدیریت شود تا تبدیل به وضعیت قرمز نگردد

وی ازعملکرد خوب ستاد کرونای شهرستان دره شهر به خاطر تبدیل وضعیت نارنجی به زرد، قدردانی وابراز امیدواری کرد که در شهرستان دهلران نیز این رویکرد مثبت تکرار شود.

سرپرست استانداری ایلام با بیان اینکه مسئولان مربوطه در دهلران به واسطه همجواری با استان خوزستان بایست نهایت مراقبت و نظارت در خصوص اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی را داشته باشند،گفت: از ظرفیت بخشداران، دهیاران، شورا، سپاه، بسیج، هلال‌احمر، گروه های مردم نهاد و غیره در شهرستان دهلران برای بهبود شرایط ، استفاده شود.

نوذری با اشاره به اینکه براساس گزارشات دریافتی وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در مرز مناسب نیست، افزود: می بایست نظارت بر مرز بصورت روزانه و تمام وقت باشد و به همین خاطر به زودی از مرز بین‌المللی مهران بازدید خواهیم کرد.

وی در ادامه به تلاش و تکاپو مسئولان و کادر پزشکی و درمانی در این شب و روزهای سخت اشاره کرد و گفت: روزانه در حال حاضر ۱۰۰ هزار تست در کشور انجام می گیرد و از این حیث جزو کشورهای موفق در دنیا هستیم.

سرپرست استانداری ایلام ابراز امیدواری کرد که تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست که مردم در شب عید آرامش داشته باشند گفت: هم اکنون نزدیک ایام عید هستیم و دوست داریم مردم شب عید آرامی داشته باشند و البته این منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل ها بوده و این نیازمند کمک و همراهی خوب مردم و مسئولان است.

وی در ادامه ضمن تشکر از زحمات و کوشش اصحاب رسانه و خبرنگاران استان، درخواست کرد تا در حوزه و اقناع سازی افکار عمومی برای اجرای دستورالعمل ها و رعایت پروتکل های بهداشتی تلاش مضاعف کنند.

نوذری گفتمان سازی در تقابل با کرونا را مهمترین کار اصحاب رسانه در این شرایط خطیر عنوان کرد و افزود: اینجا لازم است همه دستگاه ها در بحث فرهنگ سازی و اقناع سازی به کمک اصحاب رسانه بیایند تا شاهد نقش آفرینی و مسئولیت پذیری اجتماعی بیشتری در جامعه باشیم.

سرپرست استانداری ایلام خاطرنشان کرد: پایین آمدن رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه نشانه خلأ فرهنگ سازی در حوزه کرونا است و بایست با گفتمان سازی نسبت به این اقدام عملی کنیم.

سرپرست استانداری ایلام با بیان اینکه  تبلیغات زودهنگام انتخابات در این شرایط جایز نیست و ممنوع است، گفت: سیاست ما مشارکت حداکثری در پای صندوق های رای است اما این به منزله عدم رعایت قانون نیست، بلکه  هم اکنون مهم ترین اولویت ما حفظ سلامت مردم است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها