موج
کدخبر : ۳۶۷۵۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367518

سرپرست استانداری ایلام اعلام کرد:

سرپرست استانداری ایلام با اشاره به اینکه مدارس سنگی در استان ایلام بازسازی می شوند، گفت:نیکوکاری جز لاینفک فرهنگ اصیل ایلامی ها است و مدرسه سازی یک باقیات و صالحات مهم در امور خیر است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوزری سرپرست استانداری ایلام در مراسم بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان که با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: 175 فضای آموزشی با مشارکت خیرین در ایلام احداث شده است و تا پایان دولت تمام مدارس سنگی استان بازسازی می شوند

وی از مدرسه سازی بعنوان یک باقیات و صالحات مهم در امور خیر یاد کرد و اظهار داشت: خوشبختانه در اینجا کار نیک جز لاینفک فرهنگ اصیل ایلامی ها بوده و این مهم فضایی مناسب برای انجام امور خیر از جمله مدرسه سازی پیش روی مردم نیکوکار این منطقه از کشور قرار داده است.

وی به نهضت مدرسه سازی در استان اشاره و تصریح کرد: ۲۳۴ فضای آموزشی با مشارکت خیرین از اوایل انقلاب تا کنون در این استان احداث شده که ۱۷۵ فضای آن مربوط به دولت تدبیر و امید است.

سرپرست استانداری ایلام خاطرنشان کرد: برای ۲۳۴ فضای آموزشی استان خیرین مدرسه ساز ۷۳۸ میلیارد ریال کمک کرده‌اند.

نوزری افزود: در دولت تدبیر و امید از ۱۷۵ فضا آموزشی احداث شده، ۴۶ مدرسه با ۲۴۷ کلاس توسط بنیاد برکت و ۱۷ فضا نیز با ۲۶ کلاس با همت بنیاد علوی احداث شده است.

سرپرست استانداری ایلام گفت: در سال جاری ۲۶ فضای آموزشی با ۹۰ کلاس درس با زیربنای ۶ هزار ۸۶۱ متر توسط خیرین عزیز در حال احداث است.

وی کار خیرین در مناطق روستایی و مناطق محروم استان را حائز اهمیت خواند و افزود: یکی از راهبردهای مهم و اصلی ما در امر توسعه توجه به مناطق کم برخوردار استان است و در این زمینه کمک و یاری خیرین بسیار مهم و کارساز است.

نوذری از عملکرد نوسازی مدارس استان ابزار رضایت کرد و گفت: در این مدت شاهد تلاش و تکاپوی ارزشمند حوزه نوسازی مدارس استان بوده ایم که در اینجا از زحمات این عزیزان تشکر می کنم.

وی از برنامه دولت برای نوسازی مدارس سنگی استان در قالب طرح آجر به آجر خبر داد و افزود: در حال حاضر ۵۹ مدرسه سنگی در روستاهای استان داریم که بنا داریم تا پایان سال مالی دولت بازسازی شوند.

سرپرست استانداری ایلام با بیان اینکه در حال حاضر کار نوسازی ۲۶ فضای آموزشی سنگی شروع شده است، تاکید کرد: امیدواریم ۳۳ فضای باقیمانده نیز تا پایان سال مالی به پایان برسانیم.

در پایان این مراسم از خیرین مدرسه ساز استان توسط سرپرست استانداری ایلام و دیگر مسئولان استانی تجلیل بعمل آمد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها