موج
کدخبر : ۳۶۷۵۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367513

محمد نوزری خبر داد:

سرپرست استانداری ایلام با اشاره به اینکه نیروی پیش‌برنده جوانی یک فرصت است؛از آن استفاده کنیم، گفت: آمار بیکاران تحصیلکرده استان ایلام بالا است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، محمد نورزی سرپرست استانداری ایلام در جلسه ساماندهی امور جوانان استان با اشاره به اینکه می بایست نگاه به مقوله کار در جامعه عوض شود، افزود:از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۷ هزار و ۱۳۸ فقره تسهیلات ازدواج در استان پرداخت شده است.

وی از نیروی محرکه جوانی بعنوان مهمترین پیشران توسعه در کشور یاد کرد و اظهار داشت: وضعیت خوب کشور بسته به حال خوب جوانان دارد و از این منظر جوان مبدا و محور اصلی توسعه و تحول در کشور است.

وی در ادامه به مقوله ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: امروز یکی از بحث های مهم در جامعه علاوه بر موضوع اشتغال و رفع معضل بیکاری، ازدواج جوانان است که بایست بصورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست استانداری ایلام به تسهیلات ازدواج جوانان استان اشاره و تصریح کرد: میزان تسهیلات در نظر گرفته شده را از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۶۰ میلیارد تومان بوده است.

نوزری خاطرنشان کرد: از این میزان ۷ هزار و ۱۳۸ فقره تسهیلات ازدواج در استان پرداخت شده و ۶۲۵ فقره نیز در انتظار پرداخت بوده که از این حیث ایلام نسبت به دیگر استان های کشور دارای وضعیت بهتری می باشد.

وی در ادامه خواستار همکاری بیشتر دستگاه‌های متولی برای پرداختن به امور جوانان شد و ادامه داد: امروز پرداخت تسهیلات برای ازدواج جوانان با مشکلاتی مواجه است و امیدواریم که عوامل دست اندرکار نسبت به این مقوله مهم توجه وافی و کافی را داشته باشند.

سرپرست استانداری ایلام با تاکید بر ظرفیت نیروی جوانی و خودباوری آنان در حل مشکلات پیش روی جامعه ،گفت: هنر ما در مقوله جوانان بایست این باشد که حتی مسائل و مشکلات این حوزه توسط خود آنان حل و فصل شود و البته برای اجرای این راهبرد مهم باید بیشتر به جوانان میدان بدهیم.

نوزری با بیان اینکه استان ایلام یک استان جوان است، اظهار داشت: درحالیکه جوانان ۲۵ درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده اند، در ایلام این میزان ۲۷ درصد است.

سرپرست استانداری ایلام خواستار نقش آفرینی بیشتر جوانان در امور پیش روی جامعه شد و گفت: امروز جوان برای رفع مسائل و مشکلات جامعه یک کلید است، کلیدی که باعث تحرک و پویایی و سرزندگی بیشتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: با سپردن مسئولیت به جوانان در قالب سازمان های مردم نهاد می توان شاهد خلاقیت و توانمندی بیشر آنها شد که ما نمونه ارزشمندی از این رویکرد موفق در کاهش مسائل و معضلات اجتماعی،  اربعین، سیل و امروز در کرونا می بینیم.

 نوذری از بیکاری جوانان تحصیلکرده بعنوان یک معضل بزرگ در استان یاد کرد و گفت: اگرچه در زمینه ایجاد اشتغال تلاش های خوب و ارزشمندی صورت گرفته است اما کماکان آمار بیکاری جوانان تحصیلکرده استان بالا است و بایست در این زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد.

وی جوان را محور توسعه دانست و گفت: هرچقدر ما از این نیروی توانمند و پیش برنده محروم باشیم بیشتر ضرر خواهیم کرد، بنابراین اگر طالب رفع مشکلات هستیم بایست برنامه ای عملیاتی برای حضور بیشتر جوانان در میدان طراحی و اجرایی نماییم.

سرپرست استانداری ایلام با اشاره به اینکه می بایست نگاه به مقوله کار در جامعه عوض شود، اظهار داشت: امروز نگاه جوانان به کار صرفا کار دولتی است در صورتی که ظرفیت مشاغل دولتی کم است و بایست این نگاه که مانع تحرک و خلاقیت در کارآفرینی می شود اصلاح گردد.

وی تصریح کرد: البته با افزایش مهارت های فنی و حرفه ای می توان فرصت های بیشماری پیش روی نیروی جوان و جویای کار در جامعه ایجاد کرد.

سرپرست استانداری ایلام افزود: امکان دارد جوان تحصیل کرده بیکار داشته باشیم اما مهارت آموزی نداشته باشد و همین می تواند زمینه بیکاری شدن در آن فرد را ایجاد کند.

نوزری با تاکید بر این مطلب که می بایست رابطه بین بازار کار و دانشگاه پررنگ تر تعریف شود، خاطرنشان کرد: جوان جویای کار ابتدا بایست مهارت یاد بگیرد تا وقتی که از دانشگاه فارغ التحصیل شد بین رشته تحصیلی خود و بازار کار رابطه‌ی معنادار ایجاد گردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها