موج
کدخبر : ۳۶۷۲۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367295

محمد نوزری خبر داد:

سرپرست استانداری ایلام با اشاره به اینکه عملکرد دولت تدبیر و امید در ساخت مسکن روستاییان و محرومان قابل تقدیر است،گفت:تمام تلاش خود را برای انجام تعهدات ساخت مسکن بکار خواهیم بست.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری سرپرست استانداری ایلام در نشست شورای تامین مسکن استان یکی از مشکلات و دغدغه های جوانان استان را تامین مسکن دانست وافزود: با این حال عملکرد دولت تدبیر و امید در ساخت مسکن روستاییان و محرومان قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه بانک های عامل باید روند پرداخت وام مسکن محرومان را تسهیل کنند، اظهار داشت:انعقاد تفاهم نامه ساخت سه هزار و ۲۰۰ واحد مسکن روستایی و از این میزان اختصاص ۲ هزار واحد برای محرومان استان نشانگر توجه ویژه دولت تدبیر و امید به این قشر ضعیف جامعه است.

سرپرست استانداری ایلام تصریح کرد: برای بهره‌برداری کامل از طرح ساخت ۲ هزار واحد مسکن محرومان تا پایان دولت، نیازمند تعامل و همکاری کلیه دستگاه ها به ویژه بانک های عامل برای پرداخت این تسهیلات هستیم.

نوذری  خاطرنشان کرد: مشکل اصلی متقاضیان ساخت مسکن محرومان در حال حاضر نداشتن ضمانت است که بانک ها باید در راستای کمک به این قشر طبق قانون با ضمانت زنجیره ای موافقت کنند و حذف اعتبارسنجی و تسریع در پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها بعنوان یک اصل مهم برای پایان کار و ساخت هر واحد مسکونی باید در دستور کار قرار گیرد.

سرپرست استانداری ایلام با بیان اینکه ساخت ۲ هزار واحد مسکونی برای محرومان و جامعه هدف این استان که فاقد مسکن هستند، بخش اعظمی از مشکلات این قشر را بر طرف می‌کند،گفت: دستگاه های اجرایی نیز نقش مهمی در این موفقیت داشته و تا پایان این طرح نیز نیازمند اهتمام و تعامل آنان هستیم.

نوذری در ادامه از مدیران عامل بانک های استان خواست که در اسرع وقت جلسه هماهنگی برای رفع مشکلات متقاضیان تسهیلات مسکن محرومان برگزار کرده و در آن جلسه اقدامات لازم برای تسهیل و تسریع در روند پرداخت تسهیلات آنان اتخاذ شود.

وی خاطر نشان کرد: صورتجلسه این نشست و راهکارها ارایه شده باید به روسای شعبات بانک ها در کلیه شهرستان جهت سهولت پرداخت این تسهیلات ابلاغ شود.

سرپرست استانداری ایلام همچنین از فرمانداران کلیه شهرستان ها خواست که به برگزاری جلسات هماهنگی و همچنین ساماندهی متقاضیان، سرعت بخشی پرداخت این تسهیلات را با همکاری سایر نهادها در دستور کار خود قرار دهند.

نوذری در ادامه بر لزوم عملیاتی شدن اقدامات و رفع موانع پرداخت تسهیلات مسکن محرومان تاکید کرد و خواستار اهتمام بیشتر دستگاه های اجرایی و استفاده از ظرفیت بالای فرمانداران برای رفع این مشکلات و موانع پیش رو شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها