موج
کدخبر : ۳۶۶۹۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366935

محمد نوزری خبر داد:

سرپرست استانداری ایلام با اشاره به اینکه اگر امروز وضعیت کرونا را مدیریت نکنیم فردا خیلی دیر خواهد شد،گفت: نظارت بر روند مصوبات شدت می یابد و مرز و استان های همسایه دو کانون بحرانی کرونا برای ایلام هستند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوزری سرپرست استانداری ایلام در پنجاه و هشتمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا  افزود: ورود خودروهای شخصی غیر بومی به شهرهای جنوبی استان ممنوع است و برای در امان ماندن از کرونا ناچار به تغییر سبک زندگی هستیم.

وی ضمن ابراز نگرانی از روند کرونا نسبت به فراگیری این بیماری در استان هشدار داد و اظهار داشت: عواملی که امروز استان را در بحث کرونا تهدید می کند علاوه بر کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و ساده انگاری خطر کرونا در جامعه، یکی وضعیت خراب و نگران کننده کرونا در استان های همسایه و دوم وضعیت بحرانی کرونا در کشور عراق است.

وی در ادامه خواستار مراقبت و کنترل بیشتر تردد شهرستان های نزدیک به استان های همسایه و مرز شد و تصریح کرد: امروز شاهد خیز کرونا در این مناطق بویژه در شهرستان های همسایگی خوزستان و لرستان هستیم و این یک زنگ هشدار و خطر برای کل استان است.

سرپرست استانداری ایلام با بیان اینکه ورود خودروهای شخصی غیر بومی به شهرهای جنوبی ایلام ممنوع است،خاطرنشان کرد: هم اکنون 11 شهرستان استان خوزستان وضعیت قرمز دارند و شهرستان های دهلران، مهران و دره شهر و آبدانان نقاط حساس استان قلمداد می شود که فرمانداران این مناطق بایست با حساسیت ویژه‌ موضوعات را دنبال کنند.

وی در ادامه گفت: ورود کلیه خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی به شهرستان های جنوبی استان از فردا به مدت یک هفته ممنوع است اما تردد وسایل نقلیه عمومی، حمل بار با انجام غربالگری و تست کرونا بلامانع است.

نوزری با بیان اینکه با نارنجی شدن شهرستان دره شهر زنگ خطر برای استان به صدا درآمده است، گفت: واقعیت این است که هم مردم و هم مسئولان مربوطه به درستی دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و نظارت نکرده اند که امروز چند شهرستان ما از حالت آبی به زرد و یک شهرستان از زرد به نارنجی تبدیل شده است.

وی با عنوان این مطلب که اگر امروز وضعیت کرونا را مدیریت نکنیم فردا خیلی دیر خواهد شد، تاکید کرد: در اجرای دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی بایست تعارفات و ملاحظه کاری را کنار گذاشت.

سرپرست استانداری ایلام در ادامه خواستار تشدید نظارت ها بر روند اجرای مصوبات در استان شد و گفت: به شدت محدودیت ها در مناطق زرد و نارنجی استان اعمال می گردد و قصور در اجرای مصوبات و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پیگرد قانونی دارد.

وی با تاکید برافزایش نظارت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی در مرز مهران یادآور شد: کلیه مسافران ورودی از عراق به مرز مهران با توجه به شیوع کرونای جهش یافته، باید تست کرونا بدهند.

نوذری با بیان اینکه هر تصمیمی در خصوص ممنوعیت و محدودیت مرز مهران نیازمند اخذ موافقت کار ویژه مرزی کشور است، اضافه کرد: تا زمان تصمیم گیری نهایی در مورد مرز مهران ، نظارت ها بر رعایت پروتکل های بهداشتی باید در این مرز اتخاذ شود.

وی ادامه داد: نتیجه تصمیمات کمیته امنیتی و انتظامی استانداری ایلام در خصوص اعمال ممنوعیت های تردد در مرز مهران بعنوان مصوبه نهایی تصمیم گیرهای درخصوص این مرز خواهد بود.

سرپرست استانداری ایلام  گفت: در یک سال گذشته کرونا به ما این پیام مهم داده است که بایست سبک زندگی خودمان را در مقابل کرونا عوض کنیم، و ما برای در امان ماندن از شر این ویروس مرگبار راهی جز این نداریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها