موج
کدخبر : ۳۶۶۸۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366858

هادی شیرخانی خبر داد:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام یکی از اقدام های بزرگ صنعت برق که برای مشترکان خانگی تدارک دیده شده را بحث طرح برق امید دانست و گفت : طرح برق امید برای همه مشترکان خانگی برنامه دارد از جمله برای مشترکان خانگی که میزان مصرف آنها کمتر از میزان الگوی مصرف است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، هادی شیرخانی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که در بستر فضای مجازی برگزار شد،افزود: برای هر دسته از مشترکان متناسب با منطقه جغرافیایی، الگوی مصرف برق تعیین و مشترکان برق به تناسب مشارکت در این طرح از مزایای تشویقی شامل تخفیف تا ۱۰۰ درصد تعرفه بهره مند می شوند. 

وی اظهار داشت: از ابتدای آغاز این طرح تاکنون از مجموع ۳۸۸ هزار و ۸۱۴ صورتحساب صادر شده شهری و روستایی، ۸۷ هزار و ۶۹۵ قبض برق رایگان در طرح برق امید صادر شده است و تا زمانی که این مشترکان همچنان در گروه کم مصرف باقی بمانند، شامل این تخفیف خواهند بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام با اشاره به اینکه از ابتدای آبان ماه تاکنون، ۸۷ هزار و ۶۹۵ قبض برق رایگان مشمول طرح برق اُمید در این استان برای مشترکان کم مصرف برق خانگی صادر شده است،تصریح کرد:این طرح سال جاری به تصویب هیات وزیران رسید و مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند و در واقع اصلاح الگوی مصرف خانگی با بهره‌گیری از سازوکارهای تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی این طرح است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام به فعال بودن سامانه غیرحضوری طرح "برق من" در استان اشاره و تصریح کرد: مشترکان خانگی برق باید نرم افزار "خدمات غیر حضوری برق ایران " را نصب کرده و از ۱۰ نوع خدمت این شرکت به صورت غیرحضوری برخوردار شوند.

شیرخانی خاطرنشان کرد: استعلام وضعیت دسته بندی در طرح برق امید، امکان ثبت درخواست انشعاب جدید، تغییر نام و مکان، ازمایش کنتور، تفکیک و ادغام به راحتی از طریق این نرم افزار انجام می‌گیرد و پرداخت و مشاهده سوابق و ثبت خاموشی از دیگر خدماتی است که توسط این نرم افزار قابل اجراست.

وی با اشاره به اینکه  این نرم افزار از سایت شرکت برق و سامانه‌ بازار قابل دانلود و نصب است، گفت: مشترکان برق استان می‌توانند با مراجعه به سایت این شرکت به نشانی اینترنتی www.waepd.ir و استفاده از بخش میز خدمت الکترونیکی، تمامی خدمات مورد نیاز خود را به صورت الکترونیکی و غیرحضوری دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام به اهداف ارائه خدمات به صورت غیرحضوری اشاره کرد و افزود: این شرکت به منظور حفظ سلامت ارباب رجوع و در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، خدمات برق رسانی را به صورت غیرحضوری ارایه می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق  استان ایلام با بیان اینکه  مشترکان بخش خانگی، صنعت، سازمان ها و ادارات دولتی ۸۰۰ میلیارد ریال به شرکت توزیع برق استان بدهکار هستند،افزود: وضعیت وصول مطالبات بدهی مشترکان برق در استان در شرایط نامطلوبی قرار دارد به شکلی که حدود ۶۰ درصد از انرژی فروخته شده وصول می‌شود.

وی با اشاره به اینکه  برنامه این شرکت برای وصول مطالبات، استفاده حداکثری از ظرفیت پیمانکار طرف قرارداد است که در ابتدا به صورت اخطار و در نهایت استفاده از ابزار قطع جریان برق مشترکان بدحساب است،اظهار داشت: بیشترین میزان طلب این شرکت را مربوط به شرکت آبفای استان است و عمده ترین مشترکانی که در پرداخت به موقع صورتحساب کوتاهی می‌کنند، مشترکان تجاری و خانگی هستند.

شیرخانی نقش رسانه ها را در آگاه سازی و فرهنگ سازی مشترکان بسیار موثر دانست و گفت: رمز موفقیت این طرح آگاه سازی مشترکان است و برای این کار باید از شیوه های نوین و مختلف استفاده کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها