موج
کدخبر : ۳۶۶۴۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366475

محمد نوزری خبر داد:

سرپرست استانداری ایلام با اشاره به اینکه نقش وحدت و همدلی در ایجاد هم افزایی استان کلیدی است،گفت: رویکرد توسعه مرزی باعث مهاجرت معکوس شده وعملکرد استان در حوزه سیاسی و امنیتی و اجتماعی موفق بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری در مراسم تکریم استاندار پیشین ایلام ضمن تقدیر از مجموعه تلاشهای ارزنده قاسم سلیمانی دشتکی در طول ۴۱ ماه خدمت در استان،افزود: تلاش خواهیم کرد با قدرت ادامه دهنده راه توسعه مدارانه این چهره ارزشمند در استان باشیم.

وی با بیان اینکه راهبرد اصلی سلیمانی دشتکی برای توسعه استان ،حرکت بر مدار وحدت و همدلی بود که این مهم منتج به هم افزایی در امور پیشرو شد و ما این راه را ادامه خواهیم داد، اظهار داشت:نقش وحدت و همدلی در رخدادهای مهم استان همچون اربعین، سیل، عوامل اجتماعی و غیره  ایلام را به یک الگوی موفق ملی در کشور معرفی کرد.

سرپرست استانداری ایلام به خدمات ارزنده دولت تدبیر و امید در استان ایلام در دوران تصدی سلیمانی دشتکی به عنوان استاندار ایلام اشاره و تصریح کرد: به طور ویژه استان ایلام در این دوران در بخش های مختلف از جمله حوزه سیاسی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی دستاوردهای قابل توجه و ممتازی داشت.

نوزری به عملکرد موفق استان در حوزه تقسیمات کشوری و مرزی اشاره کرد و گفت: از ۲۰ تغییری که در حوزه تقسیمات کشوری دولت دوازدهم اتفاق افتاد سه تغییر مربوط به حوزه تقسیمات کشوری استان ایلام برای ایجاد بخش دشت عباس، شهرستان هلیلان و شهرستان چوار بود.

وی اظهار داشت: همچنین در حوزه مرزی استان ایلام با تصویب دو بازارچه چیلات و چنگوله، گذر مرزی چیلات و مصوب شدن بازارچه هلاله شمالی در کمیسیون مبادلات مرزی و همچنین با تصویب مرز شهابی در کشور عراق که با دیپلماسی موفق انجام شد کارنامه ای موفق و بی‌بدیل از خود برجای گذاشت.

سرپرست استانداری ایلام رویکرد توسعه محور تقویت مرز در استان را باعث مهاجرت معکوس در این مناطق خواند و تصریح کرد: امروز شاهد ایجاد طرح ها و پروژه های بسیار مهم در مناطق مرزی استان هستیم و این مهم انگیزه مهاجرت معکوس در این مناطق را سبب شده که منجر به بالارفتن ضریب امنیت در مرز خواهد شد.

وی در ادامه به تدوین طرح جامع اربعین استان اشاره و خاطرنشان کرد:تدوین طرح جامع اربعین و مدیریت هوشمند در این کنگره عظیم باعث تردد ۶۵ درصدی زوار در کشور و انتخاب مرز مهران بعنوان اصلی ترین گذر مرزی به سمت عتبات عالیات شد.

سرپرست استانداری ایلام در ادامه به عملکرد موفق استان در حوزه سیاسی اشاره کرد و گفت: در این دوران شاهد رشد دو برابری احزاب استان، تشکیل خانه احزاب استان و غیره بودیم و تحرک بخشی به حوزه سیاسی با پویایی نشست های سیاسی و فعالیت های انتخاباتی و کسب رتبه سوم مشارکت انتخابات مجلس کامل شد.

نوزری با بیان اینکه ایلام عملکرد موفقی در حوزه اجتماعی با تدوین سند توسعه اجتماعی، تشکیل هیئت های اندیشه ورز و رشد دو برابری گروه مردم نهاد و غیره داشته که منتج به کاهش آسیب های اجتماعی در استان گردید،افزود: در حوزه امنیتی ما امروز شاهد امنیت بالای مرزهای استان هستیم.

وی در ادامه به فعال سازی کمیسیون کارگری در استان برای جلوگیری از تعدیل نیروهای کارگری اشاره کرد واظهار داشت: در این زمینه استان حائز رتبه برتر کشور بوده و عملکرد این کمیسیون باعث شد تعداد زیادی از نیروی کار استان حفظ شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها