موج
کدخبر : ۳۶۴۴۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364427

تقدیم به مادران سخت کوش سرزمینم، ایلام :

برای فرشته های زمینی خداوند که همه ی بندگانش را از محبت بی منت آنها سیراب نموده است و برای مادران سرزمینم که نفسشان بوی بهشت می دهد.

 به گزارش خبرگزاری موج ایلام، برای مادران موی سپید کرده ی دیارم که در روزگاران گذشته ی این دیار در میان همه تلاطمهای سخت زندگی با آرامش و صبوری و سختکوشی، مهر بی پایانشان را نثار فرزندانشان کردند و همه ی وجود خود را بی منت برایشان گذاشتند.

برای مادران جوان دیروز که بوی آغوش مهربانشان و بوی خوشه ی میخک بسته به " گل ونی" سرشان آنچنان ما را مست خود می کرد که انگار در بهشت خدا بودیم.

برای مادران جوان دیروز، که چیزی از جوانیشان را وقف خود نکردند، هر چه بود برای خانواده گذاشتند و برای مادرانی که نقل و کشمش و چایشان، برایمان بهترین طعم دنیا را داشت.

لالایی های کودکیم در آن گهواره ی آهنی، بهترین سرود زندگیم باقی ماند که هیچ صدایی برایم آن را تکرار نخواهد کرد و کاش قد کشیدنمان، ما را از آن آغوش مهربان جدا نمیکرد.

کاش همچنان برای مادران زجر دیده ی دیروز که حتی در میان آتش جنگ، چندین فرزند قد و نیم قد را از آب و گل در آوردند، همون مهربان کوچک باقی می ماندیم، اما افسوس که بعضیها مان قدر این فرشته های رحمت را در خانواده نمی دانیم و آنطور که لایق و در شان منزلت آنان است، آنها را تکریم نمی کنیم.

مادرانی که امروز محبت چند برابرشان را، نثار نوه های خود می کنند و آنچنان که برای خود ما مادری کردند و حتی بیشتر از آن، خود را وقف نوه ها کرده و قلب آنها را هم به تسخیر خود در آورده اند، مادر، چه برایت بگویم که تو خود، تمام منی و فرشته روی زمین از کدام ایثارت بگویم که همه ی واژه ها در برابر بزرگیت حقیرند.

مادر، گیسوان سپید امروزت ارزشمندترین هدیه ی خدا به من است که همچنان من را لایق و نیازمند وجود مهربانت میداند و آغوشت تا همیشه خانه ی امن من خواهد ماند، نگاه مهربان و چشمان کم سو شده ات برایم تجلی مهربانی خداوند است.

مادرم، صدایت، نفست، نگاهت را از من دریغ نکن که شکوه زندگی در نفس و نگاهت جریان دارد...

در پایان یادی کنیم از مادران آسمانی، از آنانکه اکنون در جوار قرب الهی بهشت بر زیر پاهایشان است و از آنجا هم دعاگوی فرزندانشان هستند. پیشاپیش روز مادر را به همه ی مادران سرزمینم، بخصوص مادران شهدا صمیمانه تبریک میگویم و از خداوند  برای همه ی این فرشتگان طول عمر، همراه با سلامتی آرزومندیم.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: روز مادر

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها