موج
کدخبر : ۳۵۹۱۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359115

قاسم سلیمانی دشتکی اعلام کرد:

استاندار ایلام با اشاره به اینکه ساخت و سازهای غیر مجاز مصداق بارز تضییع حقوق شهروندی است، گفت: باید از ساخت و سازهای خارج از اراضی و کاربری مصوب در همه شهرهای استان به ویژه شهر ایلام جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست هماهنگی برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز استان ایلام که با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام و دیگر مسئولان استانی برگزار شد، افزود: جلوگیری از ساخت آپارتمان ها، ساختمان ها و بناهای غیرمجاز در واقع تحقق شعار عدالت اجتماعی و گامی مهم در راستای حفظ حقوق افرادی خواهد بود که بصورت کاملا قانونی اقدام به ساخت مسکن می کنند.

وی با بیان اینکه باید با ساخت آپارتمان ها و بناهای خارج از سقف پروانه برخورد قانونی شود، اظهار داشت: شهرداران همه شهرهای استان بر حسب وظایف قانونی خود با همکاری دستگاه قضا در برخورد با متخلفان ساخت و سازهای غیر مجاز برخورد قاطع کنند.

استاندار ایلام  ترویج ساخت و سازهای غیر مجاز در هر منطقه از استان را درواقع مصداق حقیقی تضییع حقوق مردم دانست و تصریح کرد: ساخت بناهای غیر مجاز ازیک سو موجب از بین رفتن حقوق شهروندی شده و از سوی دیگر گسترش آسیب های اجتماعی را در پی خواهد داشت‌.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه یکی از عوامل بازدارنده ساخت و سازهای غیر مجاز این است که اگر چنانچه در این راستا هر شخصی تخلف کرد، کمسیون ماده ۱۰۰ طبق قانون با فرد متخلف برخورد کند،گفت: اگر چنانچه در سطح شهرهای استان بنایی غیرمجاز درحال ساخت بود مسئولان مربوطه و دستگاه قضا باید ضمن جلوگیری و ممانعت از ادامه ساخت این ملک، ازطریق همکاری با بانک عامل از پرداخت تسهیلات و اقساط وام به فرد متخلف ممانعت کنند.

سلیمانی دشتکی در خصوص مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح روستاهای استانف خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از ساخت بناهای غیرمجاز در روستاها بایست از ظرفیت ها و نقش بازدارندگی کمسیون ماده ۹۹ استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه دو هزار واحد مسکن محرومان تا پایان سال مالی جاری در این استان ساخته می شود،اظهار داشت: برای جلوگیری و کاهش ساخت و سازهای غیر مجاز، در مجموع ۵ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی برای محرومان استان ساخته می شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها