موج
کدخبر : ۳۵۸۷۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358795

استاندار ایلام:

استاندار ایلام گفت: با افتتاح فاز دوم پتروشیمی ایلام گام بلندی در راستای صنعتی شدن استان برداشته می شود

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، قاسم سلیمانی‌دشتکی از افتتاح فاز دوم پتروشیمی ایلام با حضور رییس‌جمهوری خبر داد و افزود: روز پنجشنبه ۴ دیماه پروژه الفین به عنوان الفین سیزدهم کشور با حضور دکتر حسن روحانی رئیس ‌جمهور، بصورت ویدئوکنفراس افتتاح می‌شود. 

وی افتتاح فاز دوم پتروشیمی ایلام را گام بلند دولت تدبیر و امید در راستای صنعتی شدن ایلام عنوان کرد و اظهار داشت: با راه‌اندازی واحد الفین ۷۵۰ هزار تن محصول شامل اتیلن، پروپیلن، بنزین‌ پیرولیز و سوخت مایع در سال تولید می‌شود.

استاندار ایلام تصریح کرد: این یک خبر خوشحال کننده و امید بخش برای استان است چراکه این واحد مهمترین بخش فرآیندی و ورودی اصلی خوراک مجتمع به شمار می‌آید و نویدبخش تولید پایدار، ایجاد اشتغال، رونق و توسعه صنعتی در استان خواهد شد.

سلیمانی دشتکی افتتاح فاز دوم پتروشیمی ایلام را در توسعه این صنعت مهم و حائز اهمیت خواند و خاطرنشان کرد: با افتتاح الفین علاوه بر ایجاد اشتغالزایی نیاز مجتمع پتروشیمی ایلام به خوراک خط لوله غرب مرتفع و فلر پالایشگاه گاز ایلام قطع می‌شود.

وی نقش صنعت نفت و گاز و پتروشیمی در توسعه استان را مهم و حائز اهمیت خواند و گفت: انتظار است با افتتاح واحد مهم الفین مسئولان در زمینه ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی نیز توجه و تمرکز بیشتری داشته باشند.

سلیمانی‌دشتکی با اشاره به در دست اقدام بودن کار ۲ شهرک تخصصی پایین دستی در استان، ابراز امیدواری کرد: شهرک تخصصی صنایع پایین دستی p.p ایلام با مشارکت بخش خصوصی و شهرک صنعتی صنایع پایین دستی پتروشیمی در دهلران با حمایت دولت به زودی به بهره برداری می رسند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها