موج
کدخبر : ۳۵۸۷۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358788

بخشدار کارزان:

بخشدار کارزان از توابع شهرستان سیروان استان ایلام گفت: راههای ارتباطی، آب ، طرح هادی و اینترنت و غیره تنها بخشی از مشکلات برخی از روستاهای بخش کارزان است.

صباح فیضی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج ایلام افزود: 5 روستا شامل سراب کارزان ،چشمه پهن، چشمه رشید ، نثار مله ماران و حسن گاوداری بدلیل فرسودگی شبکه و عدم تقویت آب با مشکلات جدی روبرو هستند.

وی ادامه داد: برخی از روستاهای بخش کارزان با مشکلات فراوانی در زمینه اینترنت تلفن همراه، راههای مواصلاتی، طرح هادی و غیره مواجه اند، انتظار میرود که مسئولان ذیربط به مشکلات کنونی آنان توجه کنند.

صباح فیضی با اشاره به اینکه ارتقاء بخش  کارزان و تبدیل به شهر شدن مرکز بخش یکی از مطالبات مردم بوده است، اظهار داشت: ارتقاء این منطقه بسیاری از مشکلات کنونی برطرف می کند و زمینه توسعه همه جانبه آن را فراهم می کند.

بخشدار کارزان تصریح کرد: چندین سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی گذشته ولی بزرگترین روستای منطقه یعنی سرابکلان بدلیل شرایط خاص باستانی بودن و قرار گرفتن بر روی شهر تاریخی سیروان و مخالفت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان هنوز گازرسانی نشده است.

فیضی افزود: روستای سرابکلان بزرگترین روستای شهرستان سیروان است که تاکنون اقدامات عمرانی، طرح هادی ، گازرسانی و غیره در این روستا انجام نشده است.

وی با بیان اینکه مسئولان میراث فرهنگی بایستی  به بلاتکلیفی این روستا پایان دهند،خاطرنشان کرد: اگر چنانچه میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان قصد جابجایی روستا دارد بایستی در تملک منازل مردم شریف منطقه و راضی نگه داشتن آنان به تفاهم برسند تا مردم بتوانند از خدمات رفاهی استفاده کنند.

بخشدار کارزان با اشاره به اینکه بیشتر روستاهای این منطقه با کندی و یا قطعی  اینترنت مواجه هستند، تصریح کرد: دانش آموزان ساکن روستاهای این بخش برای استفاده برنامه شاد و یا آحاد مختلف مردم با مشکلات  مواجه هستند که انتظار میرود شرکت مخابرات استان و مدیریت فناوری نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

وی ضمن تقدیر از راهداری و حمل نقل به خاطر  نصب لوله سیمانی در بین راه روستای حسن گاوداری و سرابکلان گفت: اگر چه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با این اقدام مرحمی بر روی زخمهای اهالی این روستا گذاشته ولی به یقین با توجه به اینکه در مسیر رودخانه وحشی قرار دارد جوابگو نخواهد بود.

فیضی افزود: برای رفع راه ارتباطی روستای حسن گاوداری نیاز مبرم به احداث پل می باشد و این ترمیم و بصورت مقطعی می تواند مشکل روستای مذکور را برطرف کند.

بخشدار کارزان تصریح کرد: راه چشمه چاهی شهرستان سیروان بیش از 20 سال از کلنگ زنی آن می گذرد ولی متأسفانه تاکنون به بهره‌برداری نرسیده و این در حالی است که اگر به بهره‌برداری برسد بسیاری از مشکلات راههای ارتباطی روستاهای منطقه برطرف می شود.

فیضی افزود: تقاطع غیر همسطح سه راهی کارزان  هر ساله مشکلات فراوانی برای مردم در زمینه تصادفات ایجاد می کرد که سال گذشته با رایزنی استاندار محترم با بنیاد مستضعفان مقرر شد با مشارکت راه و شهر سازی  برای اجرای این طرح کمک کند و پیشرفت فیزیکی پروژه حدود ۲۰ در صد می باشد ،انتظار میرود بنیاد مستضعفان به تعهد خود عمل کرده و با تزریق اعتبار به این پروژه هر چه سریعتر به سرانجام برسد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به خدمات دولت و نظام طی سنوات جاری در این مناطق اشاره کرد و اظهار داشت:  احداث سالن چند منظوره ورزشی، سالن چمن مصنوعی و دیگر خدمات در روستاهای تابعه بخش کارزان انجام شده است 

بخشدار کارزان تصریح کرد: دولت خدمات قابل توجهی در زمینه های مختلف در روستاهای منطقه انجام داده ولی بدلیل عمق محرومیت های منطقه، جوابگو نبوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها