موج
کدخبر : ۳۵۶۶۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356640

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام:

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در این آیین گفت: در طرح ملی یاس مددجویان دختر مورد حمایت کمیته امداد استان در رده های سنی 30 تا 45 سال با همکاری هلال احمر استان آموزش های لازم را در زمینه روشهای مواجهه با بحران و بلایای طبیعی فراخواهند گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، قنبر موسی نژاد با بیان اینکه این طرح در راستای توانمندسازی فرهنگی خانواده های مددجو صورت می گیرد، گفت: از ظرفیت و توانایی این مددجویان پس از فراگیری آموزشهای لازم در خانه‌های هلال استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح با همکاری کمیته امداد استان و هلال احمر ایلام اجرایی می شود، ادامه داد: در مرحله نخست این طرح تعداد 40 نفر از مددجویان زن و دختر مورد حمایت امداد استان در شهرستانهای ایلام و دره شهر آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت و در آینده نیز مددجویان بیشتری در این طرح مشارکت خواهند کرد.

موسی نژاد با بیان اینکه ارتقای سطح فرهنگی و مهارتی خانواده های مددجو در قالب برنامه توانمندسازی فرهنگی از اولویت های مهم کمیته امداد است،خاطر نشان کرد: به این خاطر برنامه های گوناگون آموزشی و فرهنگی برای این خانواده ها تدارک دیده شده که اجرای طرح آموزشی یاس در همین راستا است. 

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: مرحله نخست طرح یاس از طریق خانه های هلال از ابتدای دی ماه سال جاری اجرایی خواهد شد و فاز بعدی این طرح نیز اسفند ماه امسال همزمان با سالروز تاسیس کمیته امداد آغاز و تا هفته هلال احمر که اردیبهشت سال آینده خواهد بود،ادامه خواهد داشت.

مدیرکل امداد استان ایلام ابراز امیدواری کرد که نحوه اجرای این طرح و کیفیت برگزاری دوره های آموزشی و میزان استقبال مددجویان به شکلی باشد که  بتوانیم با همکاری هلال احمر استان توسعه بیشتر این طرح را در آینده در پیش بگیریم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام نیز در این جلسه با بیان اینکه هم اکنون 47 خانه هلال در سطح استان ایلام در حال فعالیت است گفت: آموزش مددجویان کمیته امداد استان ایلام در طرح یاس از طریق خانه های هلال خواهد بود و به زودی آموزش این مددجویان آغاز خواهد شد.

علی اصغر  علی اکبری افزود: مددجویانی که در این طرح با همکاری کمیته امداد و هلال احمر آموزش های لازم را فراخواهند گرفت  در صورت بروز حوادث و بحران می‌توانند خود، خانواده و اعضای محله را از گزند ها و اسیب های اینگونه حوادث نجات دهند و به توانمندی لازم دست خواهند یافت.

وی ارتقای عزت نفس و پذیرش مسئولیت اجتماعی در بین مخاطبان و توانمند سازی رفتاری، ارتباطی و فرهنگی مددجویان، حضور مخاطبان در عرصه‌ها و فعالیت‌های اجتماعی، ایجاد انگیزه در زمینه امداد و کمک‌های اولیه و آشنایی با حوادث و سوانح، ترویج خود امدادی و دگر امدادی را از اهداف دیگر اجرای طرح یاس برشمرد که با مشارکت کمیته امداد و هلال احمر استان اجرا می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها