موج
کدخبر : ۳۵۴۷۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354797

تولید مرغ ایلام در آذرماه به حالت نرمال خود باز می گردد؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: با توجه به جوجه ریزی های انجام شده در آبان ماه سال جاری، تولید مرغ در استان از اواسط آذرماه به حالت نرمال خود باز می گردد و قیمت مرغ نیز بر اساس قیمت تعیین شده ستاد تنظیم بازار عرضه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمدعلی اقدسی به اقدامات این سازمان و دیگر دستگاههای نظارتی به منظور کنترل بازار و جلوگیری از افزایش قیمت مرغ اشاره کرد و افزود: با هماهنگی نیروی انتظامی و دیگر دستگاههای نظارتی از خروج مرغ توسط  مرغداران به خارج از استان جلوگیری شده وعلاوه بر قطع سهمیه نهاده های دولتی آنان، افراد خاطی نیز به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

وی از برخورد این سازمان با 10 مرغداری خاطی در استان اشاره و اظهار داشت: از آنجائیکه کلیه مرغداریهای استان در این دوره جدید از نهاده های دولتی با قیمت مناسب استفاده کرده اند، می بایست کلیه تولیدات خود را با تائید معاونت امور دام این سازمان و با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار تحویل کشتارگاههای مجاز استان دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: در این ارتباط تاکنون تعدادی از مرغداران خاطی که علیرغم استفاده از نهاده های دولتی از تحویل مرغ به کشتارگاههای استان استنکاف نموده اند به تعزیرات حکومتی معرفی و از طریق معاونت امور دام کشور سهمیه آتی دولتی آنان قطع شده است.

اقدسی افزود: با توجه به تغییرات بوجود آمده در سامانه بازرگاه منبعد نهاده های دولتی صرفا در اختیار آن دسته از مرغدارانی که مرغ تولیدی خود را با نرخ مصوب در اختیار کشتارگاه قرار دهند ، بارگذاری و تحویل داده می شود.

وی با اشاره به اینکه هیچگونه محدودیتی برای تامین مرغ در استان وجود ندارد،تصریح کرد: از محل ذخائر راهبردی شرکت پشتیبانی امور دام ایلام روزانه کل نیاز مصرف استان با قیمت مناسب هر کیلوگرم 155 هزار ریال در اختیار عاملین مجاز و معرفی شده از سوی اداره کل صمت استان قرار می گیرد.

وی ادامه داد: تا زمان برگشت قیمت مرغ به نرخ های قبلی ،عرضه مرغ بسته بندی شده به میزان درخواست بازار،توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان عرضه می شود و جای هیچگونه نگرانی وجود نیست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام از تولید و عرضه مرغ گرم در هفته آینده  خبر داد و گفت: پیش بینی می شود با توجه به شروع فروش مرغ در دور جدید که از هفته آتی در سطح استان شروع می شود قیمت مرغ در استان به طور چشمگیری کاهش یابد.

 

 

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها