مدیر جهاد کشاورزی سیروان از آغاز برداشت انار در باغ‌های این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار موج در ایلام، حجت الله بخشوده مدیرجهادکشاورزی سیروان گفت: برداشت انار از سطح 100هکتار از باغات شهرستان آغاز گردید.

وی با اشاره به اینکه بیشترین سطح انارستان در حوزه روستاهای عرب رودبار متمرکز می باشد، اظهار کرد: پیش بینی می‌شود امسال بیش از هزار و ۲۰۰ تن انار برداشت شود که ارزش اقتصادی آن برابر 18 میلیارد ریال می باشد.

بخشوده با بیان این‌که برداشت انار تا اوایل آبان ماه ادامه دارد، افزود : انار تولید شده علاوه بر مصرف داخلی شهرستان به مرکز استان و سایر استان های همجوار صادر می گردد.

 

مدیر جهادکشاورزی سیروان مهمترین آفات باغات انار حوزه عرب رودبار را در سنوات گذشته کرم گلوگاه دانست و تصریح کرد : در سال گذشته توزیع کیسه های پارچه ای، استفاده از تله نوری و سایر اقلام مورد نیاز باغداران، استفاده از پوشش به منظور کاهش جمعیت آفات مذکور، آفتاب سوختگی توسط باغداران، استفاده از گروه های بسیجیان در سطح باغات و نیز برقراری ارتباط چهره به چهره از طریق کارشناسان اداره جهاد، از اقدامات مقابله ای با آفات جهت کمک به باغداران بوده است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه اقدامات صورت گرفته موجب کاهش جمعیت آفات مذکور به بیش از 90درصد در سال جاری شده و در حال حاضر شاهد تولید میوه انار با کیفیت و مرغوب در سیروان می باشیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج