موج

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان تاکید کرد؛

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در آستانه فرا رسیدن سرما بر ضرورت مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی در آستانه فرا رسیدن سرما تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مصطفی علوی گفت: هر سال با آغاز فصل سرما و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی، برخی از مشترکین به دلیل کم توجهی به نکات ایمنی مربوط به مصرف گاز طبیعی، دچار حادثه می شوند.

 وی بیان داشت: اولین نکته مهمی که باید به آن توجه داشت مطمئن بودن از درست کارکردن وسایل گازسوز است،در منازلی که از آبگرمکن و بخاری استفاده می شود، اطمینان از باز بودن مسیردودکش، استفاده از لوله بخاری فلزی غیرآکاردئونی، شیلنگ مخصوص گاز به طول حداکثر یک متر و ۲۰ سانتی متر، بست استاندارد برای اتصال شیلنگ به وسیله گازسوز و استفاده از کلاهک H برای دودکش ها جهت پیشگیری از نشت گاز، حوادث گازگرفتگی و آتش سوزی ضروری است.

علوی افزود: مشترکین عزیز می بایست پس از انجام آزمایش تست عدم نشتی با استفاده از کف صابون، وسیله گاز سوز را روشن و استفاده کنند و بعد از روشن کردن وسیله گازسوز یا بخاری حتماً از گرم بودن لوله دودکش مطمئن شوند، اگر لوله دودکش سرد باشد علامت خطر است و بیانگر مکش معکوس گاز سمی co و عدم خروج آن از دودکش می باشد که قطعاً عواقب خطرناک جانی را در بر داشته باشد.

وی تصریح کرد: گاز co (مونو اکسید کربن) گازی خطرناک، بی بو و بی رنگ و بسیار سمی است که انسان نمی تواند وجود آنرا با حواس خود حس کند و بسیار سریع جذب خون شده، منجر به گازگرفتگی و فلج عضلات و نهایتاً فوت می شود.

علوی، تاکید کرد: در صورت روشن بودن وسیله گازسوز در داخل ساختمان تامین اکسیژن آن ضروری و باید با ورود هوای تازه امکان سوختن مناسب آن فراهم گردد در غیر اینصورت رنگ شعله زرد شده و در اثر این ناقص سوزی گاز سمی CO  تولید خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: در خانه هایی که از سیستم حرارت مرکزی استفاده می کنند، کنترل موتورخانه نیز ضروری است و بایستی سیستم موتورخانه بوسیله متخصصین مورد بازبینی قرار گرفته و در صورت ناقص کار کردن عیب های آن رفع گردد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، به رعایت صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی هم اشاره کرد و گفت: استفاده از پرده های ضخیم برای ورودی منازل و اتاق ها، لباس مناسب و تنظیم دمای منزل بین 18 تا 21 درجه سانتیگراد از مواردی است که می توان با بکارگیری آن ضمن صرفه جویی در مصرف و کاهش هزینه مصرف گاز، امکان استفاده سایر هموطنان را از این نعمت خدادادی فراهم کرد.

وی در ادامه گفت: با فرا رسیدن فصل سرما بازدید و بررسی تاسیسات، ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز و خطوط شبکه و شیرهای گاز از جمله اولویت‌های کاری واحدهای بهره‌برداری این شرکت است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان بر حفظ آمادگی کارکنان این شرکت جهت ورود به زمستان امسال اشاره و بیان داشت: با تمهیدات و برنامه ریزی های انجام گرفته و با استفاده از همه توان و ظرفیت شرکت برای تامین گاز پایدار و مستمر و ایمن برای مشترکین استفاده خواهیم کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها