موج
کدخبر : ۳۳۱۵۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331521

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف ۴ هزار جلد کتاب ممنوعه و دستگیری ۱۱ نفر توسط مأموران پلیس امنیت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار علی ذوالقدر رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت اظهار داشت: صبح روز سوم خرداد ماه ،مأموران پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی طرح بازدید و نظارت از واحدهای صنفی کتابفروشی در محدوده میدان و خیابان انقلاب و برخورد با عاملان فروش و انتشار کتاب های غیرمجاز و ممنوعه را اجرا کرده و از 66واحد صنفی کتابفروشی و تعدادی از دستفروشان این صنف سرکشی کردند.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت افزود: در تحقیقات انجام شده از سوی ماموران پلیس،مشخص شد که برخی از مالکان و فروشندگان کتاب اقدام به نگهداری و خرید و فروش کتب و نوشته‌های غیر‌مجاز، ممنوعه و فاقد مجوز انتشار می کنند.

وی ادامه داد: با هماهنگی از سوی کارشناسان اتحادیه صنفی مذکور و کارشناس فرهنگ و ارشاد اسلامی و با اخذ دستور قضایی تعداد 11 نفر از این افراد شناسایی و دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت انتقال داده شدند.

این مقام ارشد انتظامی، عنوان داشت: در بررسی های انجام شده بیش از 4هزار جلد کتاب و دست نوشته غیرمجاز، ممنوعه و فاقد مجوز انتشار خرید و فروش و عرضه جمع آوری و کشف که با هماهنگی دادسرای فرهنگ و رسانه، دستور پلمپ این واحدهای صنفی صادر شد.

سردار ذوالقدری افزود: تمامی کتب های مکشوفه برای سیر مراحل قانونی به اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران تحویل و افراد دستگیر شده نیز برای سیر مراحل قانونی به دادسرا عمومی معرفی شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها