معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی کردستان:

معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی کردستان گفت: دانش آموزان مقطع دبیرستان که مشمول هستند تا سن ۲۰ سالگی مهلت اخذ مدرک دیپلم دارند و بعد از آن باید به خدمت سربازی اعزام شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سرهنگ علی مجیدی پیش از ظهر امروز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های کردستان اظهار داشت: دانش آموزانی که تا سن 20 سالگی قادر به دریافت مدرک دیپلم نباشند باید به خدمت اعزام شود در غیر این صورت غیبت برای آنان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه مشمولان دبیرستانی بعد از 20 سالگی فرصت ادامه تحصیل ندارند، افزود: مهلت یکساله ای برای برخی دانش آموزان وجود دارد که به ندرت و تحت شرایط خاصی صورت می‌گیرد.

معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی کردستان یادآور شد: به تازه گی قرارگاهی به نام اظهار به اعزام ایجاد شده که قرار است محرومیت‌های اجتماعی جدیدی برای مشمولان غایب اعمال کند.

سرهنگ مجیدی اضافه کرد: عدم صدور پروانه کسب، عدم دریافت تسهیلات بانکی (به ویِژه کشاورزی)، محرومیت از تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر، ممنوعیت از کاندیدا شدن، عدم صدور مجوز خروج از کشور و بیمه بازنشستگی از جمله این محرومیت‌ها است.

وی اظهار داشت: مشمولان غایب نیز چنانچه خود را برای اعزام به خدمت سربازی معرفی کنند و در صورت حسن اخلاق در دوران خدمت، مدت غیبت آنان مورد بخشش قرار می‌گیرد.

معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی کردستان گفت: دانش آموزان و دانشجویان بدون داشتن غیبت و دارای معافیت تحصیلی می‌توانند بدون وثیقه به مراسم اربعین در کشور عراق اعزام شوند.

سرهنگ مجیدی افزود: این افراد از هفتم مهر تا سوم آبان امکان سفر به کربلا را دارند ضمن اینکه این افراد تا 15 آبان مهلت ثبت نام برای حضور در مراسم اربعین را دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها