موج
کدخبر : ۴۰۶۱۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406101

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی البرز از فعالیت ۷۳ کتابخانه در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج البرز، هادی آشتیانی با اشاره به تعداد کتابخانه‌های فعال در سطح استان اظهار کرد: در حال حاضر ۵۰ باب کتابخانه عمومی نهادی، ۲۰ باب کتابخانه عمومی مشارکتی و یک باب کتابخانه عمومی خودگردان و دو کتابخانه سیار در سطح استان فعالیت دارند.

وی در پاسخ به اینکه از ابتدای سال چند نفر به عضویت کتابخانه‌های عمومی استان درآمده‌اند، گفت: هر چند با توجه به تعطیلی کتابخانه بر اساس اعلام ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا و اینکه عضویت ما یکساله است، آمار موجود نمی‌تواند ملاک عمل باشد ولی از ابتدای مهرماه امسال با بازگشایی مجدد کتابخانه‌ها، بیش از ۹۰۰۰ نفر به عضویت کتابخانه‌های عمومی استان درآمدند.

وی توضیح داد: علاقه مندان برای عضویت در کتابخانه‌ها باید فرم عضویت را پر کنند و با ارائه کارت شناسایی،  یک قطعه عکس و پرداخت حق عضویت سالانه بتوانند از خدمات کتابخانه مورد نظر خود استفاده کنند.

آشتیانی با اشاره به آغاز هفته کتابخوانی گفت: همزمان با هفته کتاب، کتابخانه‌ها با برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجرای طرح عضویت رایگان و طرح بخشودگی کامل جرایم دیرکرد کتاب‌های امانی میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی هستند.

این مسئول افزود: همچنین با هدف بهینه سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوان ، کلاس‌های فوق برنامه و هنری از جمله آموزش نقاشی، طراحی، قصه گویی و نشست های کتابخوان، برگزاری محافل ادبی و .....  در کتابخانه‌های استان بالاخص کتابخانه‌های واقع  در مناطق کمتر برخوردار استان برگزار می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`