English

آغاز دهه فجر مبارک باد

در دوازدهم بهمن ۱۳۵۷، پرشکوه ترین استقبال تاریخ جلوه گر شد. این روز یکی از ماندگارترین روزهای تاریخ معاصر ایران است و شور و شوق مردم در آن وصف ناپذیر بود.

آغاز دهه فجر مبارک باد

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سازمان منطقه آزاد ماکو​، در دوازدهم بهمن ۱۳۵۷، پرشکوه ترین استقبال تاریخ جلوه گر شد. این روز یکی از ماندگارترین روزهای تاریخ معاصر ایران است و شور و شوق مردم در آن وصف ناپذیر بود.

جاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ الْباطِلُ اِنَّ الْباطِلَ کانَ زَهُوقاً

ای روخ خدا ! چه زیبا دلها را از انتظار قدومتان بیرون آوردی و چه شکوهمند خورشید انقلاب اسلامی را از مطلع فجر به آسمان پیروزی کشاندی .

ای امام ! ای خمینی عزیز ! سالها بود که امتی چشم به راه تو بود . سالها بود که نام تو سرود نیایش شده بود . با آمدنت بهار را که سالها در قفس پاییز مانده و زیر تازیانه بادهای پاییزی گرفتار شده بود رهایی بخشیدی . روزی که تو آمدی میهن یک پارچه لبخند و اشک شوق شده بود و فرودگاه مهر آباد سرود مهرورزی و آزادی می خواند .

تو آمدی و با آمدنت نوید شکفتن را به گوش همه لاله زارهای وطن رساند .

سالروز  ورود پیام آور آزادی و آزادگی حضرت امام خمینی ( رحمه الله علیه ) به میهن عزیزمان مقارن با ایام الله دهه فجر است . همان شبهای ده گانه ای که در قرآن به آن سوگند یاد شده است . «َوالْفَجْرِ* وَلَیَالٍ عَشْرٍ *     قسم به سپیده دم و به شبهای ده گانه»

دهه خجسته و مبارک فجر روزهای پاینده ترین جشن بالندگی و سر افرازی در تقویم انقلاب اسلامی است که یادآور اعجاز دستان به هم پیوسته ملت بیدار و پر افتخار کشور عزیزمان است . دهه فجر یادآور نغمه های سرخ و جاودانی است که در رهگذر بادهای تند پاییزی چکامه بلند فریاد سرودند و در چشم انداز آفتاب و سایه سار ایمان خویش در موج خون شناور گشتند .

دهه فجر میقات ده روزه یاران انقلاب است که پیش پای او فرشی از حضور گستردند .

دهه فجر ، کلید گشایش درهای آزادی و پیروزی و میثاق دوباره و همواره با خون شهیدان و آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گرامی باد .

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه