English

توانیر درخواستی برای تعطیلی ادارات در برخی استانها نداده است

بنا بر اعلام توانیر اعلام، تعطیلی ادارات در برخی استان ها در روز پنجشنبه که یک روز نیمه تعطیل محسوب می‌شود به درخواست وزارت نیرو و یا شرکت توانیر نبوده و ارتباطی به ناترازی و کمبود تولید برق ندارد.

توانیر درخواستی برای تعطیلی ادارات در برخی استانها نداده است
به گزارش خبرگزاری موج

، پیرو انتشار خبرهایی در فضای رسانه‌ای کشور مبنی بر تعطیلی تعدادی از استان‌ها در روز جاری بابت مدیریت مصرف برق، شرکت توانیر اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در متن این اطلاعیه آمده است: گرمای بی سابقه تابستان امسال در حالی که هنوز به نیمه آن نیز نرسیده‌ایم رفاه و آسایش عمومی در کشور را مختل کرده است به طوری که بسیاری از استان‌ها به وی‌ژه مناطق مرکزی و جنوبی کشور در دمای بالای ۵۰ درجه روزهای اخیر را به سختی سپری می‌کنند.

از این رو به منظور رفاه حال هموطنان، حفظ سلامتی و جلوگیری از گرمازدگی و آسیب به سلامت شهروندان، استانداران با استفاده از اختیارات خود در شرایط اضطرار از جمله گرمای شدید هوا به تناوب اقدام به کاهش ساعت کار و بعضاً تعطیلی ادارات می‌نمایند تا به سلامتی مردم آسیبی وارد نشود، امری که در بسیاری از کشورهای دنیا چه در گرمای سوزان تابستان و چه در سرمای شدید زمستان اعمال می‌شود و در کشور ما نیز امسال و حتی سالهای گذشته در اوج گرما در نیمه جنوبی کشور، استان خوزستان و شهر اهواز به عنوان گرم‌ترین شهر جهان چنین تعطیلی را تجربه کرده بود.

لازم به ذکر است تعطیلی ادارات نامبرده در روز پنجشنبه که یک روز نیمه تعطیل محسوب می‌شود به درخواست وزارت نیرو و یا شرکت توانیر نبوده و ارتباطی به ناترازی و کمبود تولید برق ندارد و اخبار منتشره در برخی رسانه‌ها در خصوص ارتباط این تعطیلی با برق، ناشی از عدم اطلاع از قوانین لازم‌الاجرای شرایط اضطرار نظیر آلودگی هوا، گرمای شدید و یا..... در کشور است.

اگرچه تعطیلی ادارات در صورت خاموش کردن وسایل سرمایشی منجر به صرفه‌جویی برق می‌شود، ضمن تشکر از دغدغه استانداران که با اصلاح ساعات کار و یا تعطیلی، سلامتی و رفاه مردم را در نظر می‌گیرند امیدواریم با همراهی مردم در مدیریت مصرف از تابستان و گرمای بی‌سابقه عبور کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه