English

جریمه ۲۴۲ میلیون دلاری مایکروسافت

هیات منصفه دادگاهی در آمریکا اعلام کرد مایکروسافت باید به دلیل عدم رعایت حق امتیاز اختراع ۲۴۲ میلیون دلار غرامت به شرکت شاکی پرداخت کند.

جریمه ۲۴۲ میلیون دلاری مایکروسافت
به گزارش خبرگزاری موج

​ به نقل از رویترز، هیات منصفه دادگاهی در آمریکا اعلام کرد مایکروسافت باید ۲۴۲ میلیون دلار غرامت به شرکت IPA Technologies بپردازد زیرا کورتانا(نرم افزار دستیار مجازی مایکروسافت) حق امتیاز اختراع این شرکت را نقض کرده است.

هیات منطقه پس از محاکمه ای که یک هفته طول کشید، توافق کردند فناوری شناسایی صوت مایکروسافت حق امتیاز اختراع IPA Technologies در حوزه نرم افزار ارتباطات رایانشی نقض می کند.

IPA Technologies یکی از زیرمجموعه های شرکت Wi-LAN است که به طور مشترک به شرکت کانادایی کوارترهیل و همچنین دو شرکت سرمایه گذاری نیز تعلق دارد. سخنگوی مایکروسافت در این باره گفت: ما همچنان معتقدیم مایکروسافت هیچ یک از حق امتیازات اختراع IPA Technologies را نقض نکرده و خواستار تجدیدنظر می شویم.

شرکت شاکی در سال ۲۰۱۸ میلادی به طور رسمی شکایت خود را مطرح و مایکروسافت را به نقض حق امتیاز اختراعات مرتبط با دستیارهای دیجیتال شخصی و ناوبری داده براساس صوت (voice-based data navigation)را نقض کرده است. این پرونده بعدا به یک حق امتیاز اختراع IPA Technologies محدود شد. از سوی دیگر مایکروسافت مدعی شد حق امتیاز ا ختراعی را نقض نکرده است.

این شرکت همچنین از گوگل و آمازون به دلیل استفاده از حق امتیازاتش شکایت کرده است. آمازون در ۲۰۲۱ میلادی برنده پرونده شکایت IPA Technologies شد اما پرونده شکایت از گوگل همچنان ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه