English

ورود کالاهای فناورانه به نمایشگاه‌های بین‌المللی با اخذ استاندارد اروپا میسر می‌شود

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: کالاهای فناورانه باید را اخذ کنند و امکان حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های بین‌المللی فراهم شود.

ورود کالاهای فناورانه به نمایشگاه‌های بین‌المللی با اخذ استاندارد اروپا میسر می‌شود
به گزارش خبرگزاری موج

، سیدمجتبی خیام‌نکویی، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (تات) در حاشیه نشست مشترک با رئیس صندوق نوآوری که با هدف بررسی وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک ملی علم و فناوری کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد، حوزه امنیت غذایی را مستعد یک تحول بزرگ دانست و گفت: مؤلفه‌های این تحول بزرگ در دولت سیزدهم فراهم شده است و به یک همت قوی برای تحقق این موضوع نیازمندیم.

وی افزود: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی، از اولویت‌های وزارت متبوع است و در همین راستا به دنبال مبنای قانونی برای حمایت از این شرکت‌ها هستیم.

رئیس سازمان تات گفت: پارک ملی علم و فناوری کشاورزی و منابع طبیعی به چشم‌انداز و رسمیتی دو ساله دست یافته و در حوزه‌ی دانش‌بنیان‌های کشاورزی، سهم بارزی داشته است.

خیام‌نکویی با اشاره به ظرفیت خوب پارک ملی علم و فناوری کشاورزی و منابع طبیعی گفت: این پارک ظرفیت استقرار ۲۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان را دارد. همچنین پتانسیل عظیمی بین اعضای هیأت علمی بخش کشاورزی وجود دارد و شرکت‌های دانش‌بنیان، محفل مناسبی برای حضور و فعالیت اعضای هیأت علمی بخش کشاورزی محسوب می‌شوند.

وی مشارکت و همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان بخش خصوصی در راستای تولید بذر و واکسن را از جمله برنامه‌های سازمان تات دانست و گفت: راهبرد سازمان تات و مؤسسه‌های تحقیقاتی، حمایت و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و بهره‌گیری از ظرفیت ترویج و شبکه‌های ترویجی مؤسسه‌های آموزش و ترویج برای حمایت از این شرکت‌هاست.

رئیس سازمان تات با بیان این که شرکت‌های دانش‌بنیان با دو چالش عمده مجوز و بازار روبرو هستند، گفت: حداقلِ بازار شرکت‌های دانش‌بنیان را باید به صورت منطقه‌ای ببینیم و برای تحقق این موضوع، کالاهای فناورانه باید استاندارد اروپا را اخذ کنند و امکان حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های بین‌المللی فراهم شود.

وی تصریح کرد: همچنین می‌توانیم متولی برگزاری یک رویداد بین‌المللی در این حوزه باشیم و از کشورهای منطقه برای حضور در این رویداد دعوت کنیم تا از نزدیک با دستاوردها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه کشاورزی آشنا شوند و بازاریابی در سطح بین‌الملل برای این شرکت‌ها داشته باشیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: با انجام این دست اقدامات، تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه کشاورزی رشد قابل ملاحظه‌ای پیدا خواهد کرد و تحول چشمگیری در بخش کشاورزی را شاهد خواهیم بود که آثار مثبت فراوانی برای کشور به همراه خواهد داشت.

خیام‌نکویی خاطرنشان کرد: نوآوری و خلاقیت در برنامه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان باید به گونه‌ای باشد که ثروتی برای کشور به وجود آورد و ایده‌ها و نوآوری‌هایی که منجر به ایجاد رقابت سالم و افزایش کیفیت تولیدات محصولات کشاورزی شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه