English

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:

۳ برابر جهان مصرف بنزین داریم/مصوبه‌ای برای قیمت سوم بنزین نداشته‌ایم

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ابراز داشت: در زمینه تولید استاندارد ما بیش از استاندارد جهانی و حتی تا سه برابر است، نزدیک ۱۱۵ میلیون مترمکعب بنزین و ۲۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) در کشور مصرف می‌شود که رقم بالایی به نظر می‌آید و نیازمند بهینه‌سازی است.

۳ برابر جهان مصرف بنزین داریم/مصوبه‌ای برای قیمت سوم بنزین نداشته‌ایم
به گزارش خبرگزاری موج

، جلیل سالاری همزمان با ایام دهه فجر در آئین کاشت ۵۰۰ هزار اصله نهال به همت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در نفت تهران در محل پالایشگاه تهران با حضور مدیران صنعت پالایش و جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران گفت: برای پاسداشت طبیعت و حفظ محیط زیست در قالب توافقی با وزارت جهاد کشاورزی، ۵۰۰ هزار اصله نهال در شرکت‌های زیرمجموعه پالایشی و پالایشگاه‌های ده‌گانه غرس خواهیم کرد و طبق برنامه‌ریزی‌ها این عدد طی چند سال آینده به ۵ میلیون می‌رسد.

وی افزود: ما استانداردهای سختگیرانه‌ای در زمینه حفظ محیط زیست داریم که مرتب در تأسیسات پالایشی در حال پایش است، افزود: یکی از استانداردها نیز اختصاص ۳۰ تا ۳۵ درصد از فضای عملیاتی پالایشگاه‌ها به درختکاری و فضای سبز است که هم‌اکنون و طبق پایش‌های سازمان حفاظت محیط زیست بیش از این استاندارد پیش رفته‌ایم.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش تأکید کرد: اکنون در زمینه خاموشی مشعل‌ها به جلوگیری کامل گازسوزی در مشعل‌ها نزدیک شده‌ایم و تنها یک یا دو پالایشگاه باقیمانده است که در حال اجراست.

 

۳ برابر جهان مصرف بنزین داریم

سالاری تصریح کرد: در زمینه تولید استاندارد ما بیش از استاندارد جهانی و حتی تا سه برابر است، نزدیک ۱۱۵ میلیون مترمکعب بنزین و ۲۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) در کشور مصرف می‌شود که رقم بالایی به نظر می‌آید و نیازمند بهینه‌سازی است.

وی تأکید کرد: لازم است در حوزه کیفی‌سازی خودروها و خارج کردن خودروهای فرسوده اقدام جدی شود، هم‌اکنون ۳.۵ میلیون خودروی فرسوده در کشور وجود دارد که با خروج آنها از چرخه در عمل روزانه ۴۰ تا ۵۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان این مقدار را در سبد صادراتی قرار داد.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: به موازات تولید بنزین ، احداث پالایشگاه‌های نو و کیفی‌سازی باید در دستور کار قرار گیرد و در عین حال در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی گام‌های جدی برداریم، از این رو همسو با این هدف طرح‌هایی در زمینه کیفی‌سازی و تولید و استفاده از خودروهای هیبریدی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، اجرای طرح‌های توسعه‌ای در شرکت‌های پالایشی برای تثبیت ظرفیت تولید بنزین و رسیدن به رقم ۱۳۰ میلیون لیتر در روز در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: در عمده کلانشهرها بر اساس تکالیفی که داریم بنزین و گازوئیل با استاندارد یورو توزیع می‌شود، در زمینه دیگر فرآورده‌های نفتی هم تا سال ۱۴۰۴ به استاندارد یورو می‌رسیم.

سالاری افزود: در حوزه نفت‌کوره طرح‌های جامعی در همه شرکت‌های پالایشی طراحی شده است که به‌تدریج اجرایی می‌شوند، در این زمینه به همکاری میان‌دستگاهی نیاز داریم زیرا طرح‌های ما بیشتر محیط زیستی هستند، از این رو تسریع در صدور مجوزها الزامی است.

 

مصوبه‌ای برای قیمت سوم بنزین نداشته‌ایم

وی با تأکید بر اینکه درباره نرخ سوم بنزین، مصوبه و ابلاغیه‌ای نداشته‌ایم، گفت: واردات بنزین هم تنها در شرایطی که پالایشگاه‌ها تعمیرات اساسی دارند، انجام می‌شود.

۳ هزار اصله نهال در شرکت پالایش نفت تهران کاشته خواهد شد که در این مراسم چند نهال به صورت نمادین ازسوی مدیران صنعت پالایش و جهاد کشاورزی و مدیران محلی شهرستان ری غرس شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه