English

افزایش قیمت بلیت منوط‌ به مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش قیمت بلیت در عید نوروز گفت:هرگونه افزایش منوط‌به مصوبه شورای عالی هواپیمایی است.

افزایش قیمت بلیت منوط‌ به مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج

، محمد محمدی‌بخش امروز در جمع خبرنگاران درباره پروازهای عمره و علت تاخیری که در انجام شدن پروازها رخ داده، بیان کرد: ما در سازمان هواپیمایی کشوری هیچ مشکلی نداریم و هواپیمایمان هم آماده است؛ کمااینکه در سال‌های گذشته هم پروازهای ما به عربستان و اقصی‌نقاط دنیا انجام شده است. مشکلی فنی نداریم و در حاشیه اجلاس آی‌کن هم با رئیس هواپیمایی کشوری عربستان مذاکره و اعلام آمادگی کردیم.

وی ادامه داد: متاسفانه طرف مقابل هنوز پاسخ‌های جمهوری اسلامی را برای شروع پروازهای عمره اعلام نکرده و به نظر می‌رسد موضوع مربوط‌به هواپیمایی نیست و وزارت امور خارجه باید به‌صورت جدی‌تر به این موضوع وارد شده و در سطح کلان مساله را پیگیری کند. اما هیچ مشکل فنی و تخصصی در حوزه هواپیمایی نداریم و مسائل فنی به موضوعاتی برمی‌گردد که باید در سطح بالاتری از سوی وزارت امور خارجه که متولی این موضوع است، پیگیری شود. 

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره تلاش شرکت‌های هواپیمایی برای افزایش قیمت بلیت توضیح داد: بعد از ابلاغ رای دیوان عدالت مبنی بر لغو مصوبه ستاد تنظیم بازار، دولت نامه‌ای مبنی‌بر اعمال ماده ۹۱ برای رای دیوان ارسال کرد. رئیس دیوان هم اعلام کرد فعلا رای برای ابلاغ متوقف شده و به جلسه‌ای کارشناسی موکول می‌شود.

محمدی‌بخش ادامه داد: بلافاصله شورای عالی برگزار و مصوب شد که همه شرکت‌ها ملزم هستند تازمان تعیین تکلیف رای دیوان، قیمت‌ها را با سقف ابلاغی از سوی سازمان هواپیمایی رعایت کنند. چنانچه رای دیوان ابقا شود نرخ‌ها بر مبنای رای دیوان و در غیر این صورت بر مبنای رای شورای عالی هواپیمایی اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هرگونه افزایش قیمت بلیت هواپیما باید در شورای عالی هواپیمایی مصوب شود، سیر قانونی را طی کند برای اینکه قابلیت اجرا داشته باشد. مگر اینکه بر اساس رای دیوان ابلاغیه متنوع‌سازی نرخ‌ انجام شود که در آن صورت هم نظر کارشناسی ما این است که شورای عالی هواپیمایی باید ورود کند و ما رهاشدگی در حوزه قیمت نداشته باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به اینکه آیا قیمت بلیت در آستانه عید نوروز افزایش می‌باید، تاکید کرد: هرگونه افزایش منوط‌به مصوبه شورای عالی هواپیمایی است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: جریمه‌ ایرلاین‌های متخلف در فاصله زمانی کمتر از یک هفته و برای زمانی است که سازمان هواپیمایی تعیین سقف را ابلاغ کرده و آنها باید رعایت می‌کردند. تاکنون چندین پرونده قضایی تشکیل شده، حکم‌های قضایی ابلاغ شده و به متخلفان تذکرهای جدی دادیم و جریمه‌های نقدی سنگین هم بریده شده است.

محمدی‌بخش درباره پرواز متعدد لغوشده و جریمه شرکت‌های ابطال‌کننده این پروازها توضیح داد: از میان تمام پروازهایی که در روز انجام می‌شود، حداکثر سه یا چهار پرواز لغو می‌شود؛ بخشی به دلیل عملیاتی و بخشی به دلیل بدی آب. همه اینها در جای خودش رسیدگی می‌شود و طبق قانون حقوق مسافر با آنها برخورد می‌شود. با متخلفان هم برخورد کردیم و برخورد خواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه