English

فرار مالیاتی ۱.۵ همتی در زمینه فروش لوازم خانگی کشف شد

سازمان امور مالیاتی از کشف یک فرار مالیاتی در زمینه فروش لوازم خانگی به مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

فرار مالیاتی ۱.۵ همتی در زمینه فروش لوازم خانگی کشف شد
به گزارش خبرگزاری موج

​ به نقل از سازمان امور مالیاتی مدیرکل امور مالیاتی استان فارس از شناسایی یک شخص حقیقی فاقد سابقه ثبت‌نام در نظام مالیاتی در زمینه فروش لوازم خانگی به صورت انبوه با همکاری پلیس امنیت اقتصادی خبر داد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حمیدرضا محمدابراهیمی، مدیرکل امور مالیاتی فارس به ارائه جزئیاتی در خصوص نحوه فرار مالیاتی فرد مذکور پرداخت و اظهار داشت: در اجرای بازرسی موضوع ماده (۱۸۱) قانون مالیات‌های مستقیم از شرکت مذکور مشخص شد این شخص در بازه زمانی سال‌های ۱۳۹۹ لغایت ۱۴۰۱ بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کالای لوازم خانگی به صورت عمده و به اشخاص واسطه و فعال در زمینه صنف مذکور به فروش رسانده است.

وی با اشاره به روند رسیدگی مالیاتی این پرونده افزود: در ابتدا نسبت به ثبت‌نام و تشکیل پرونده مالیاتی برای این فرد اقدام شد و پس از رسیدگی به اسناد و مدارک به دست آمده، صدور اوراق تشخیص مالیات عملکرد سنوات ۱۳۹۹ لغایت ۱۴۰۱ به میزان بالغ بر ۱۴۸ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفت که در حال حاضر در مرحله قطعیت و وصول است.

مدیرکل امور مالیاتی فارس خاطرنشان کرد: میزان مالیات بر ارزش افزوده حاصل از فروش شرکت مذکور نیز در دست رسیدگی و مطالبه قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه