موج
کدخبر : ۴۷۳۸۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-473866
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

حمل‌ونقل دریایی با دو ویژگی امنیت و ارزانی مهم‌ترین محرک تجارت جهانی است

حمل‌ونقل دریایی با دو ویژگی امنیت و ارزانی مهم‌ترین محرک تجارت جهانی است

مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی حمل‌ونقل دریایی را مهم‌ترین محرک تجارت جهانی دانست که به دلیل دو ویژگی ارزان و ایمن بودن سایر مدل‌های حمل‌ونقل را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی‌اکبر صفایی در افتتاحیه دومین دوره آموزش و ارزیابی جذب نخبگان در دستگاه‌های ‌اجرایی کشور گفت: حمل‌ونقل دریایی مهم‌ترین محرک تجارت جهانی است که به واسطه دو ویژگی ارزان و ایمن بودن، سایر مُدهای حمل‌ونقل تحت را تاثیر قرار داده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: فضای جاری و کلی در حمل و نقل دریایی از ساخت کشتی تا تخلیه و بارگیری و نگهداری کالا در انبارها و سایر فرایندهای کشتیرانی و بندرداری، تحت تاثیر قوانین و مقرارت جهانی، در ابعاد بین‌المللی مدیریت و اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی با بیان اینکه کلیه قوانین و مقررات دریایی در سازمان بین‌المللی دریانوردی(آیمو) تصویب و ابلاغ می‌شود، افزود: دانش و دستیابی به تکنولوژی روز، نقش بسیار مهم و اساسی در تصویب قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی دارد. سازمان بنادرودریانوردی در طول این دهه‌ها با استفاده از توان و ظرفیت علمی داخل کشور، موفق شده است تا در فرایند تصویب کنوانسیون‌های مهمی در خصوص آموزش دریانوردی، ایمنی و مدیریت ایمنی اثر بخشی موثر را داشته باشد.

صفایی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی با آغوش باز از حضور افراد نخبه در بخش‌های مختلف دریایی و بندری اسقبال می‌کند، خاطرنشان کرد: با توجه به بعد بین‌المللی تمامی موضوعات در حوزه‌های کشتیرانی و مدیریت بنادر، به حضور نخبگان، برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر در تصویب کنوانسیون‌ها در سازمان بین‌المللی دریانوردی نیاز داریم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
آرشیو
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه