موج
کدخبر : ۴۷۳۷۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-473747

اقدامات بانک ایران زمین در حوزه مسئولیت اجتماعی

اقدامات بانک ایران زمین در حوزه مسئولیت اجتماعی

احساس مسئولیت اجتماعی جز راهبرد اصلی بانک ها و شرط لازم برای بقا و موفقیت هر بانکی محسوب می شود و بانک ایران زمین در این زمینه گام های رو به جلویی برداشته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، بانک ها در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی وظایف سنگینی را برعهده دارند، در حقیقت احساس مسئولیت اجتماعی جز راهبرد اصلی  بانک ها و شرط لازم برای بقا و موفقیت یک بانک محسوب می شود.

بانک ایران زمین نیز با شعار " ایران زمین خانه ماست " در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی خود حمایت از سازمان های مردم نهادی مانند کمیته امداد و سازمان بهزیستی و همچنین حفظ منابع آب، جنگل ها، کاهش مصرف انرژی، همکاری با سازمان محیط زیست و سازمان جنگلها، مشارکت در ساخت مدرسه در مناطق محروم و آسیب دیده از سیل و زلزله و راه اندازی پویش های اجتماعی به صورت جدی را در دستور کار خود قرار داده است و در سال های اخیر تلاش نموده در فعالیت های سرمایه گذاری نمایند که موجب بهبود شرایط کل جامعه و حفظ محیط زیست گردد.

در ادامه به بخش هایی از اقدامات بانک ایران زمین در حوزه مسئولیت های اجتماعی اشاره می شود:

۱- راه اندازی کمپین "پیک زمین»: پویش «پیک زمین»  ازجمله اقدامات بانک ایران زمین در حوزه مسئولیت های اجتماعی بخش محیط زیست است. این پویش و «من هم یک جنگلبانم» و با هدف حمایت و حفاظت از جنگل‌ها و محیط زیست کشور از اواخر سال ۱۳۹۹ آغاز به کار کرد.

۲- افتتاح دو مدرسه به نام فرزندان ایران زمین: ۲۴ مهرماه سال ۱۴۰۰ با حمایت بانک ایران‌زمین و در راستای اجرای مسئولیت‌ اجتماعی سازمانی، دو مدرسه به نام فرزندان ایران زمین در مناطق محروم استان خوزستان احداث و افتتاح شد.

۳- اهدا بسته آموزشی به دانش آموزان: ۱۲ آبان ۱۴۰۰ بانک ایران زمین در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی به دانش آموزان مدرسه ابن سینا واقع در روستای شیرامین از توابع شهرستان آذرشهر بسته آموزشی اهدا کرد. اقلام کمکی تحصیلی اعم از کامپیوتر ، ویدئو پرژکتور ، دفتر و خودکار بود و اولویت با اقلام ساخت ایران بوده است.

۴- برگزاری همایش حمایت از کودکان سرطانی: ۱۶ ابان ۱۴۰۰  در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی سازمانی همایش حمایت از کودکان مبتلا به سرطان استان مرکزی با حمایت بانک ایران زمین در اراک برگزار شد.

۵- حمایت از ۲۰۰۰کودک:  ۲۲ مردادماه ۱۴۰۰ اعلام شد از جمله اقدامات بانک ایران زمین در حیطه مسئولیت های اجتماعی ، حضور این بانک در پویش ایران مهربان و سرپرستی ۲۰۰۰ کودک تحت پوشش کمیته امداد امام راحل (ره) بوده است.

۶- مشارکت درراه اندازی مرکز تجمیعی واکسن کرونا در باغ‌موزه دفاع مقدس

۷- افزایش خدمات بانکداری مجازی

۸- برگزاری کمپین «همین یک زمین»‌: در سال ۱۳۹۵ بانک ایران زمین پویش «برای زندگی همین ‌یک زمین را داریم» را باهدف پاک‌سازی محیط‌زیست از انواع آلودگی راه‌اندازی کرد.

۹- کمپین یک قطره کمتر: این بانک در سال ۱۳۹۷ باهدف فرهنگ‌سازی درزمینه مصرف صحیح آب پویشی با شعار یک قطره کمتر را راه‌اندازی کرد.

۱۰- پویش حمایت از «بلوط ایران‌زمین»: بانک ایران زمین باهدف آگاه‌سازی جامعه نسبت به از بین رفتن درختان بلوط مناطق غرب کشور از سال ۱۳۹۷ تاکنون در هفته منابع طبیعی پویش حمایت از «بلوط ایران‌زمین» را برگزار می کند.

۱۱- پویش «آلرژی به مصرف انرژی»: در سال ۱۳۹۸ این بانک باهدف مصرف بهینه انرژی در محیط کار و خانه پویشی با نام «آلرژی به مصرف انرژی» را راه‌اندازی کرد.

۱۲- حمایت از پویش سهم من برای تالاب: جدیدترین اقدام زیست‌محیطی بانک ایران زمین حمایت مالی از پویش سهم من برای تالاب است که باهدف احیای دوباره تالاب‌های در معرض نابودی شکل‌گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: بانک ایران زمین
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه