موج
کدخبر : ۴۶۴۸۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-464867
مدیرکل دفتر شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد:

انتشار صورت‌ مالی ۲۰۷ شرکت دولتی در هفته بعد

انتشار صورت‌ مالی ۲۰۷ شرکت دولتی در هفته بعد

مدیرکل دفتر امور شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد ابراز کرد: علاوه بر ۳۹۶ شرکت دولتی غیر بورسی که در مهرماه صورت‌های مالی آنها منتشر شد، قرار است هفته آینده صورت‌های مالی ۲۰۷ شرکت دولتی دیگر که به تازگی شناسایی شده‌اند، نیز منتشر بشود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد عنبری اعلام کرد: طبق جز یک بند م تبصره دو قانون بودجه ۱۴۰۱ وزارت اقتصاد موظف است که سالانه به صورت عمومی و در سامانه کدال صورت‌های مالی شرکت‌های مشمول این بند را منتشر کند.

بر اساس این بند قانونی وزارت امور اقتصادی و دارایی با همه افراد حقوقی که مشمول این بند بودند از فروردین ماه به طور مکرر نامه‌نگاری کرده تا صورت‌های مالی را دریافت کند و این روند ادامه دارد. وی گفت: علاوه بر ۳۹۶ شرکتی که در مهرماه صورت‌های مالی آنها منتشر شد، قرار است هفته آینده صورت‌های مالی ۲۰۷ شرکت دیگر که به‌تازگی شناسایی شده‌اند، نیز منتشر شود.

این مقام مسئول در وزارت اقتصاد در خصوص جزئیات این خبر بیان کرد: از این ۲۰۷ شرکت، ۳۱ مورد مربوط به شرکت‌های دولتی، یک مورد مربوط یک منطقه آزاد و دو صورت مالی برای شرکت‌های زیرمجموعه مناطق آزاد است.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۲۰ شرکت زیرمجموعه بانک‌ها، ۶ زیرمجموعه تامین اجتماعی، ۷ زیرمجموعه بازنشستگی کشوری، ۸ فدراسیون، ۱۶ مورد مربوط به سایر شرکت‌های زیرمجموعه نهادهای عمومی غیردولتی و ۱۶ شرکت تحت نظارت دولت است که در مجموع ۲۰۷ شرکت را شامل می‌شود.

مدیرکل دفتر امور شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد افزود: بعد از بارگذاری در هفته آینده با ۳۹۶ موردی که قبلاً منتشر شده بود، در مجموع صورت‌های مالی ۶۰۳ شرکت در دسترس مردم قرار می‌گیرد. عنبری همچنین تأکید کرد: ما در ابتدای سال قول انتشار صورت‌های مالی ۵۰۰ شرکت را به مردم داده بودیم که این مساله محقق شده است.

همچنین پیش از این وزیر اقتصاد قول انتشار صورت مالی ۶۰۰ شرکت را در بهمن ماه داده بود که در دی ماه یعنی یک ماه زودتر این صورت‌ها در دسترس قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفتر امور شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در پایان اظهار کرد: با پیگیری‌ها و مکاتباتی که با دستگاه‌های دولتی و مجموعه شرکت‌ها و وزارتخانه‌های مختلف داریم، امیدواریم، تعداد انتشار صورت‌های مالی شرکت‌ها تا انتهای سال به عدد ۱۰۰۰ برسد.

هم اکنون، مجموعه شرکت‌های شناسایی شده به ۱۰۸۶ شرکت رسیده که از این میزان ۲۴۳ شرکت بورسی هستند که صورت مالی ۳۹۶ شرکت را در ۲۰ مهرماه منتشر و ۲۰۷ شرکت را نیز هفته آینده منتشر می‌کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: وزارت اقتصاد
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه